Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy szituáció, az anyánk...

Van egy szituáció, az anyánk öngyilkos lett, nem sikerült neki, tolószékbe került leépült a gondolkodása, kb. 24 éve, a család ápolja, én 6 éves, húgom 8 hónapos volt, okozhatott e ez pszichológiai problémákat nálunk? 30 f, 25 l

Figyelt kérdés
Igazából azért kérdezem, mert szerintem nem olyanok vagyunk mint egy átlagos gyerek, emberi kapcsolatok, ideérve a párkeresés terén is problémák vannak. Nem akarok az ő nevében irni, de muszály belevenni, mert egyikünknek sincs párja, komoly kapcsolat nem volt, baráti köröm nekem inkább ilyen van vagy nincs kategória, szinte mindegy...olyan mintha nem tudnék kötödni senkihez. Apánk, nagyanyánk nevelt.

2021. dec. 25. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nálad igen, húgodnál közvetlenül az eset nem. Indirekt okozhat, mert csak hiányzott az anya kép. Biztos maximálisan igyekezett a nagyszülő de azért az mégsem ugyan az. Öngyilkossági hajlam is öröklődhet de úgy is kell hozzá valami trigger.
2021. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván az anyakép hiányzott, a nagyszülő nem ugyanaz. Nem tudom ha nem igy alakul, milyen lenne az életem, nem akarok okolni senkit, de szerintem hatással volt rám. Nem tudom, hogy szakember mit tudna esetleg mondani, érne e valamit vagy csak beszélgetnénk aztán pár 10-es elmenne rá.
2021. dec. 25. 22:33
 3/11 A kérdező kommentje:
De egyébként ez a nincs párja, sosem nősül meg olyanoknál is van akiknek megvan az anyjuk, sőt még túlságosan is a szoknyája alá bújnak. Az barátságok, haveri kör az más.
2021. dec. 25. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú a dolog, az ápolási kényszer, amivel egy gyerek felnövekedése során szembesül, okozhat érzelmi beszűkülést.
2021. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Persze hogy okozhat. Eleve miért akart öngyilkos lenni. Volt ott más gond is, ami szintén kihatással van rátok, csak esetleg nem tudatosult bennetek.
2021. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Hogyan próbált anyukád öngyilkos lenni, hogy ilyen állapota lett utána?


Okozhat, önismereti módszerek, segítő szakmájú szakemberek segíthetnek.

2021. dec. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, mennyire vagy hívő?
2021. dec. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
? Aki hisz, azt is sújtja a teremtő vagy csak azt, aki nem hisz? Ha hívő, úgy van vele a teremtő, hogy el tudja hitetni minden résztvevővel, hogy ez csak szeretetből történik, csak a javukat szolgálja, ettől fognak erős, kemények lenni? A nem hívőnek meg büntetés, hátha meghunyászkodik egyszercsak a teher súllyal alatt?
2021. dec. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es Szia semennyire nem vagyok hivő. Miért miben kéne hinnem?
2021. dec. 26. 11:05
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: A hívőnek van vigasza még nehéz helyzetekben is. Akkor is, ha mindenki elhagyta.
2021. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!