Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Páromnak pár hete ismét...

Páromnak pár hete ismét visszatért a pánikbetegség. Mit tegyek? Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Régóta nem volt neki, de sajnos ismét visszatért. Nagyon szenved, most már a lakásból való kilépés is megterhelő számára. Nemrég kapott gyógyszereket, viszont egy pszichológus sem tudott már idén adni időpontot. Mivel segíthetnék rajta? Rossz így látni, próbálom elterelni a figyelmét, biztatni, de néha nehéz nekem is kezelni a helyzetet. Nem tudom addig mit tegyek.
2021. dec. 26. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj kitartani mellette amíg eljut a pszichológushoz. A biztatás rengeteget segít, kérdezd meg tőle mihez lenne kedve, mit szeretne csinálni még ebben a pár napban idén. Esetleg óvatosan kérdezd meg tőle, lenne-e kedve egy rövid sétára a közelbe, csak azért, hogy picit kimozduljon biztonságos körülmények között melletted.
2021. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt fogom csinálni. Mást akkor nem lehet tenni?
2021. dec. 26. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Youtube-ról vezetett meditáció ha érdekli az ilyesmi (ez megnyugtathatja és addig eltereli a figyelmét), és növényi nyugtatót próbált már a párod (Valeriana relax, hasonlók)?
2021. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
Nem tudom, hogy ebben a nyomasztó időben érdemes e kivinni őt sétálni, de ha jólesik neki egy rövid séta, vagy legalább egy kör az udvaron, meg lehet próbálni. Az alapvető feszültségét kellene oldani valahogy, amiből kialakul a roham. Illetve a roham "triggerét" megakadályozni. Azt a dolgot, ami kiváltja nála a rohamot. Roham során az a legjobb, amit tehetsz, hogy ott vagy mellette, de nem próbálsz kényszeresen segíteni neki. Ha nagyon szenved, rákérdezhetsz, hogy tud e mondani valamit, amiben segíthetsz neki, de több nem kell, csak annyi, hogy ott legyél. A roham alatt nem nagyon tudsz mit tenni, csak a megelőzésben tudsz igazán segíteni, és a roham után, hogy összeszedje magát. Az általános szorongást sokféle módon lehet kezelni, előttem mondtak már jó példákat. Ha tudod, hogy mi okozza a szorongását, könnyebb a választás.
2021. dec. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!