Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbiám van mit tegyek?

Emetofóbiám van mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a hányástól, már régen hánytam, mindenki mondta hogy nem fogok hányni és küzdjem le ezt a problémát de nem megy, az a gond annyira félek hogy a mindennapjaim alig tudok elmenni valahova mindennap szorongok és ettől az egytől tartok nap mint nap. Mit tegyek kérlek aki tud segítsen!! Nagyon sokat segítene.
2021. dec. 27. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is ezzel küzdök évek óta. Sajnos csak terápia segíthet rajta, még nekem is rá kell vennem magam. Ha tudsz angolul, az r/emetophobia-t ajánlom Redditen, RENGETEG praktika, biztató szó, támogatás van ott.
2021. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne edd túl magad soha, mindig nézd meg az ételek szavatosságát! Csak tiszta kézzel egyél. Kétes tisztaságú helyeken ne egyél. Kerüld a túl sok alkoholos ital fogyasztását, főleg a többféle alkohol keverését, illetve minél sötétebb színű az adott alkohol, annál esélyesebb, hogy hányást okoz.

Mindig vigyél magaddal egy félliteres üveges vagy egy kisebb, dobozos kólát (de ne ízesítettet). Ha pici hányingered támadna, kb. 1-2 dl friss, szénsavas kólától elmúlik.

Gondolj arra, hogy mindent megteszel, hogy ne hányj, ennél többet nem tehetsz.

2021. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! Próbálok figyelni rá.
2021. dec. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!