Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bizonyos felkavaró munkát...

Bizonyos felkavaró munkát igénylő szakmákat hogy lehet egészséges lelki állapottal végezni?

Figyelt kérdés

pl. temetkezés, halotthamvasztás, orvos (különösen sebész, patológus), Hopsice-ápoló, törvényszéki szakértő (bűncselekményeknél a maradványokat vizsgáló), börtönőr stb. Van valakinek ilyen tapasztalata? (Az e baj, ha nem saját, hanem ismerősé.) Vagy belülről nem is olyan borzalmasak, mint ahogy a laikus gondolja? Hozzá lehet szokni?


Megkérdőjelezhetetlen, hogy ezekre a szakmákra is szükség van (nem is kicsit), de azért az átlag ember bevállalná, ha meg lenne a képzettsége és a fizetés se lenne rossz?



2021. dec. 28. 07:49
A kérdező szavazást indított:
igen, most rögtön
erősen gondolkodnék rajta
csak, ha nagyon muszáj lenne
nem nagyon vállakoznék rá
semmiképpen nem vállanám el
nem tudok dönteni
egyéb (időtől, kortól, munkaidőtől stb.) függően, szakmánként eltérő stb. (válaszban leírható)
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

2 évig dolgoztam segedapolokent krónikus belgyógyászati és geriatrian (idősek és súlyos betegek, önellátásra képtelenek, akik vagy idősotthonra vártak, vagy halálra).


Egy elfogadó és megértő hozzáállás kell hozzá, hogy ez is az élethez tartozik, ami egy folyamaton keresztül kialakul, ha valaki nyitott erre. Utána már valahogy természetesnek hat az egész környezet. Volt munka társ, aki nem volt nyitott erre, pár hónap után fel is adta.

Ahol dolgoztam, inkább az eszkozhiany és noverhiany miatti konfliktus volt, ami nehezen elviselhetővé tette a helyet.

2021. dec. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
98%

Szippantóztam,első nap forgott a gyomrom,4.-napon a pöcéből a tartályba szívta a gép a sz@rt,támaskodtam a gépnek és ettem a friss burgonyás pogit és nem a sz@r szagát érzed.

A halottszállítók legtöbbje alkoholista,állítólag úgy lehet kibirni.

Egy halott önmagában nem kihívás,inkább az amikor egy oszló vizihullát,vagy balesetben szétroncsolódott testet kel összelapátolni az inkább kihívás lehet.

De ha ugy csinálod mintha téglát pakolnál akkor simán tudsz vele élni lelkifurdalás nélkül.

2021. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Volt munka társ, aki nem volt nyitott erre, pár hónap után fel is adta.


Nálunk az adja fel, aki szívvel-lélekkel csinálja. Kicsinálják azok, akiknek minden való, de az ápolói munka nem

2021. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szokni, én tűzoltó voltam 15 évig, az első esetek sokkoltak, de utána már megszokja az ember.
2021. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 akire értettem, az pl egy katéter zsák leeresztesetől undorodott, amihez szerintem bőven hozza lehet szokni.


Nálunk volt egy munkatárs, aki szerette a helyét meg a munkát, lelkiismeretesen is vegezte, viszont a nővérek közötti elégedetlenség üldözte el, ami meg a nővér és eszkozhiany miatt volt.

2021. dec. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Pszihopatáknak való munkák ezek.
2021. dec. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Nem vagyunk egyformák. Van, akit csak kicsit/egyáltalán nem kavar fel.

2. A felkavarást részben-egészben ellentételezi egyes embereknél a pénz vagy egyéb szakmai érdekesség vagy szolgálat. Rőhrig Géza színész pl. vallási-felebaráti okokból lett halottöltöztető New Yorkban.

Rekonstrukciós plasztikai sebész medika (pedig ő is lát meredek dolgokat) mondta, hogy az igazságügyi orvosszakértők még a boncmester-patológushoz képest is egy külön állatfajta az orvosképzésen belül.

2021. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
#6: Nem, mert a pszichopaták jellemzően szeretnék manipulálni, tehát nem egy szűk körben, hanem több és főleg élő emberrel dolgozni.
2021. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ez miatt hagytam el a gondozói állást. Egy öregotthonban dolgoztam, ahol gyakran haltak meg idős emberek. Én ezt nem tudtam megszokni soha. A kollégáim pedig vígan öltöztették a halottakat nevetgélve, fűtyörészve.. Én meg mindegyikkel meghaltam picit lelkileg. Nem tudom hogy van ez.
2021. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon érdekes olvasgatni. Az az igazságügyi orvosszakértők kapcsolatban: én azért nagyon felnézek egy ilyen emberre, aki (pl. a Hableány hajó katasztrófája után) részt vesz az azonosításokban. Ha ők nem lennének, számos bűnügy megfejtetlen maradna. (gondolom nincs is sok belőlük...)
2021. dec. 28. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!