Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen depresszió végződhe...

Kezeletlen depresszió végződhet öngyilkossággal?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha nagyon súlyossá válik akkor igen.
2021. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Kezelt is.
2021. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Igen, hogyha súlyossá válik és hiperszenzitívvé válik a beteg végződhet.
2021. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek az előzőekkel, különösen 2-essel. Sajnos a kezelt is.
2021. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Naná. Szerintem az öngyilkosságok döntő többségét depresszió miatt követik el.
2021. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2021. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre a kísérlet belefér. Én évekig kaptam gyógyszereket depresszió ellen, aztán megpróbáltam. Nagyon hamar megtaláltak, így meg tudtak menteni. Utána még rosszabb lett. Aztán, mivel szerető családom maximálisan mellettem állt, és láttam, hogy nagyon fáj nekik, titokban, orvosok nélkül, leszoktam a gyógyszerekről. A Xanax volt a legrosszabb, olyan elvonási tüneteim voltak, hogy többször is majdnem feladtam. Pedig minimális mennyiséggel csökkentettem az adagokat. Utána rengeteget olvastam ezekről a gyógyszerekről, és egyértelművé vált, hogy mennyire károsak. Már közel 20 éve teljesen "tiszta" vagyok, a családom soha nem emlegeti a dolgot, rokonság, ismerősök meg nem tudtak róla. Az életem rendbe jött, egyre ritkábbak a letargikus állapotok. Szinte mindig akad tennivalóm, és így "nincs időm" a depresszióra. Azóta még hasonló gyógyszert sem veszek be, a pszichiátereket meg messzire kerülöm.
2021. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, én sem szeretnék gyógyszereket szedni pontosan azért amit leírtál. Csak az a baj hogy egyre rosszabbul vagyok.
2021. dec. 28. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
7-es vagyok. Ha egy mód van rá, ne szedj depresszió elleni szereket. Én már rájöttem, kizárólag te tudsz segíteni magadon. Még egy jó pszichológus sokat ér, a pszichiáterek csak a gyógyszereket tömik beléd, és ha nem "gyógyulsz", állandóan emelik az adagot. Az elején úgy érzi az ember, segít a gyógyszer, de aztán azzal szembesül, hogy csak leszedál, ténylegesen nem gyógyít. Az tény, hogy elhatározás, és hatalmas akaraterő kell a kilábaláshoz.
2021. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!