Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a halálfélelmemmel?

Mit csináljak a halálfélelmemmel?

Figyelt kérdés

Eddig sem voltam soha teljesen egészséges mentálisan, de ilyen bajom eddig nem volt.

Néhány hónapja jött elő, hogy folyamatosan az kattog a fejembe hogy én nem akarok halott lenni. Nem akarok meghalni. Kb 24ből 15 órában ezen kattogok, minden értelmetlennek érzek az életemben, mert úgyis meg fogok halni, állandó sírhatnékom van emiatt, én ezt nem tudom elviselni, ez a gondolat nem hagy lassan élni mostanában.

Mit tegyek? Szakember tud ezen segíteni ugyan? Milyen?


2021. dec. 28. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Egy pszichiáter valószínűleg fog gyógyszert felírni, akár az első alkalommal. De mellette szakszerűen is foglalkozik veled. Beszélj vele a gyogyszerhez fűződő hozzáállasodról. Én is így tettem. Azt mondta rámbízza, javasolja de elfogadja ha nem veszem be

Ezzel h nem cseszett le hogy nem akarom, igazából rá is beszélt. Úgy voltam vele, hogy ha ő mondja biztos segit6. 5 hónapig szedtem és ténylegesen csokkemtett6a szorongásomon. Aztán mondtam neki h nem látom ebben a megoldast, mert maga a gyógyszer előre nem visz, csak elfedi a bajom és h szeretném letenni. Elmondta hogy tudom csökkenteni. Viszont utána már csak 1 alkalommal mentem.


Összességében nem Bánom mert megerősített abban hogy nem. Kell gyógyszer. Viszont maga a doki mondott olyan dolgokat amik elindítottak egy úton.

2021. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ugyanígy érzek... Sőt mindenki másban is csak a "koporsótölteléket" látom. Azóta kezdődött, hogy meghalt eg fiatal ismerősöm covidban. Erre rátett az is hogy elkaptam én is, súlyos tünetekkel. (Oltva vagyok)
2021. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Orvoshoz nem akarok menni. Egyszer voltam más miatt, pár perc után felírt pár bogyót. Nem voltam önmagam tőle...inkább nem is szedtem. Megoldottam egymagam. De ez most brutális amit érzek. :(

2021. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
8: az orvosban bízz! Ha úgy ítéli meg, hogy szükséges (legalább egy átmeneti időszakra) a gyógyszer, akkor butaság előhozni, hogy te gyógyszerellenes vagy... Mégis, mi a jobb? Egy életen át ilyen halálfélelemben élni, vagy pár hónapig gyógyszert szedni???
2021. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát keress klinikai szakpszichológust, egyáltalán nem biztos, hogy szükséges gyógyszer.
2021. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#13 és próbálkozol tenni valahogy ellene?
2021. dec. 29. 15:11
 17/17 anonim ***** válasza:

Megyek az árral kb...

De próbalom elterelni a figyelmem.

2021. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!