Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a halálfélelmemmel?

Mit csináljak a halálfélelmemmel?

Figyelt kérdés

Eddig sem voltam soha teljesen egészséges mentálisan, de ilyen bajom eddig nem volt.

Néhány hónapja jött elő, hogy folyamatosan az kattog a fejembe hogy én nem akarok halott lenni. Nem akarok meghalni. Kb 24ből 15 órában ezen kattogok, minden értelmetlennek érzek az életemben, mert úgyis meg fogok halni, állandó sírhatnékom van emiatt, én ezt nem tudom elviselni, ez a gondolat nem hagy lassan élni mostanában.

Mit tegyek? Szakember tud ezen segíteni ugyan? Milyen?


2021. dec. 28. 23:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
28 éves nő vagyok amúgy
2021. dec. 28. 23:03
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez fordulj.
2021. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Először klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához, és csak akkor pszichiáterhez, ha ő azt javasolja. Gyógyszer nélkül érdemes kezdeni, ha lehet. Szorongás, ezek szerint kezeletlen. Mért nem kezelteted?
2021. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Nézd meg, mit eszel.

(Segítek: csupa halott állat, növény.)

2021. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Szia, Radics Petinek van erről videója fent a youtubon esetleg nézd meg, érdemes mindenképp:)

Egyébként nekem is volt egy ilyen időszakom, sokat segített a hit. Hinni kell valamiben, gyógyír a lelkednek.

Ne arra gondolj hogy nem érdemes élni ,hanem arra hogy miért érdemes .

Legyen az kedvenc fagyi, kedvenc étel, családod, háziállatod.

Felesleges kattogni azon hogy meghalsz. Egyszer mind meghalunk.

Ez tény, bármennyire félelmetes ezt el kell fogadni.

Én még azt a módszert is alkalmaztam anno,hogy elhitettem magammal hogy 98 éves koromban fogok meghalni,addig sok időm van.

Ha viszont kóros a dolog , keress fel egy szakembert.

2021. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 Mire gondolsz? Vega vagyok

Amúgy zöldséget eszek, igen.

Ha nem eszek jobb lesz?

Nem hiszem.

2021. dec. 28. 23:55
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 Megnézem, köszi.

Nem tudom kóros e, szerintem az.

Van egy 4 éves gyerekem, és nehéz ilyen gondolatok mellett vele is foglalkozni rendesen, őszintén jókedvvel.

2021. dec. 28. 23:56
 8/17 A kérdező kommentje:

#3 Nem tudom miért nem, sose jutott eszembe. Hiba.

Pszichiáter azonnal gyógyszeres kezelést javasol? Nem akarok gyógyszert szedni :( Elég gyógyszeripar ellenes vagyok..lehet ez is kóros, nem bízok a gyógyszerekben

2021. dec. 28. 23:59
 9/17 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kell fordulnod a betegségeddel, nem influenszerekhez! Pláne ha gyereked is van! Nem múlik el a problémád egy videótól, nem olyan egyszerű az!
2021. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam, attól megnézem, mert érdekel.
2021. dec. 29. 00:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!