Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem múlik el a derealizáció?

Ha nem múlik el a derealizáció?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok 1 és fél éve, most 2 hónapja pedig derealizációs zavarom is van, ez a két dolog fog egyenesen az öngyilkossághoz vezetni. Miért nem akar múlni a derealizáció? A depresszióval még jól megvoltam de ez.. van hogy úgy érzem nem bírom tovább és pánikrohamom is volt már miatta. Már konkrétan semmi nem számít az életben, olyan mintha csak egy filmet néznék amit unok és ki akarom kapcsolni.. ami annyit jelent hogy véget vetni az életemnek, mert semminek semmi értelme. És még arra sem vagyok képes hogy kinyírjam magam mert mintha nem én irányítanám az életemet, szóval képtelen vagyok bármire is.

2021. dec. 29. 03:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és deperszonalizációs zavarom is van mert nem tudom hogy ki vagyok
2021. dec. 29. 03:31
 2/5 A kérdező kommentje:
Azzal töltöm az időmet hogy alszok és filmeket nézek, konkrétan a filmekben élek, oda képzelem magam
2021. dec. 29. 03:33
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Keress fel egy pszichológust!
2021. dec. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
A derealizációs zavarodon csak ront, hogy "konkrétan a filmekben élsz". Tessék kikapcsolni a tévét és felkelni, lemenni a boltba pár alapanyagért mint testmozgás, és összeütni egy egyszerű menüt annak jeléül, hogy gondoskodsz a testedről. Utána meg felkeresni egy pszichológust.
2021. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%
A depresszió tartja fent a deperszonalizációt, és a derealizációt. ( Ez a mondat még egy nyelvtörőnek is elmenne). Nem vagyok orvos, de arról van szó, hogy az agyban lévő receptorok és termelődő hormonok egyensúlya felborult. De pl magas kortizol szint is okoz DP-DR szerű érzékcsalódásokat. Nem kell kétségbeesni, és ne nyírd ki magadat emiatt, ezek a tünetek bár rendkívül szarok, nem veszélyesek, és el is tudnak múlni. A depit kell kezelni, és ha az elmúlik, az összes többi mentális cucc is elfog. A DP_DR enyhítésére nekem beváltak a földelési technikák. Valós dolgokat kell csinálni, pl kreatív hobbik, amikhez anyagokkal kell dolgozni, vasat, bőrt, gyöngyöket, stb fogni. De lehet kutyát/macskát simogatni, vagy tárgyakat megérinteni is. Vagy sétálni a szabadban, és megsimítani a fák törzsét, levelét. A filmek, videójátékok kifejezetten rontják ezt a tünetet.
2021. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!