Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok, depressziós...

Bipoláris vagyok, depressziós szakban melyik AD segítene?

Figyelt kérdés

Szedtem két SSRI-t, két SNRI-t, remeront és végül idén tavasszal kaptam az elontrilt, ami először segített a depressziómon. Kb. fél évig hatott, aztán már nem. Most már hónapok óta tart a depresszió és nagyon rossz. Természetesen járok pszichiáterhez és havonta (néha két havonta) beszélünk, de egyelőre nem akar másikat adni, pedig nagyon-nagyon kéne.

Valakinek van olyan AD, ami bejött?



2021. dec. 29. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris vagyok, sosem kaptam antidepresszánst. Hangulatstabilizáló és antipszichotikum kombót kapok.
2021. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Én egyiket sem bírom. Hangulatstabilizálóból és antipszichotikumból is kipróbáltam vagy 3-4-5 félét.
2021. dec. 29. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
A hideg Ido ellenere ki kell menni mozogni. Bicaj nyilván nm akkor amikor fagy,de sétalni el lehet menni bármikor.utanna egy kellemes kádfürdő. Én 6fokba is kiulok "napozni,mégha borult az idő akkor is jót tesz a friss levegő.fenyterapiara keress rá.egy próbát megér. Halolaj is jó.nekem ezek segítenek amikor ez a szakasz van.mar tudom mit kell csinálni,ha porgok vagy ha lassulok.
2021. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Ezek most nem segítenek. Nálam a depresszió biztos jele, hogy az alvásom drasztikusan csökken, kb. 3-4 óra után minden éjszaka felébredek. Szerencsére vissza tudok aludni, de nem tudom kialudni magam. Amíg nem kaptam meg az elontrilt, azt hittem, hogy csak mese, hogy az ember jobban tud lenni AD-tól. Én úgy tudom, hogy a bipolárisoknak sajnos muszáj gyógyszert szedniük.
2021. dec. 29. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Antidepresszánst csak hangulatstabilizálòval lehet szedni a bipolárisoknak.Az antipszihotikumoknak is van ilyen hatása.Aki nem bìrja az epilepszia ellenes szereket ott mėg a lítium is szòba jõhet.
2021. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, így van, kell mellé a hangulatstabilizáló, de nálam minden szóba jövő hangulatstabilizálónak tolerálhatatlan mellékhatása van. (Talán csak a lítiumnak nem, ha rövid távon szedem.)(Illetve a convulextől "csak" a hajam hullik drasztikusan.)
2021. dec. 30. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Õtõs vagyok.Ėn sem bìrtam semmi mást csak a lithiumot.De legalább ez van.Az antidepresszánsok,meg már mini adagban is põrgetnek.
2021. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem hatnak az antidepik. Talán most az Elontril fog. Ez más, mint a többi. Lamolepet és Amitrexet szedek.
2022. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8

Drukkolok.


Közben én még a brintellix-en is átestem. :) Nem volt jó.

2022. ápr. 21. 20:20
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Brintellix? Próbtad? Anafranil?
2022. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!