Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okozhat ilyet?

Baranyai Máté András kérdése:

Szorongás okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régebb óta küzdök pánikbetegséggel, de egy jó ideje annyira erős rohamom nem volt. A mai nap viszont kicsit stresszes voltam, azt vettem észre hogy úgy érzem magam mintha fejbe vertek volna, ilyen nagyon gyenge voltam, alig érzem a lábam. Mértem a pulzusom, egyik pillanatban 60/perc, másik pillamatban 100/perc. 2 éve voltam teljes kivizsgáláson, ott holter EKG, szív UH, vérvétel, minden negatív volt. Valaki szokott hasonlót tapasztalni?

2021. dec. 29. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában , nyugalomban 70 körűl van aztán felmegy 90-100-ra , általában este , néha kiséri extra beütések is , nagyon ijesztő és kellemetlen is , van hogy a vérnyomásmérő ilyenkor ritmuszavart jelez ami sztem légzési aritmia az ijedségtől , kb 10 perc alatt múlik , de nagyon ijesztő , rettegek tőle.

Neked milyen kicsit részletesebben ?

2021. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem ugye a szorongás rátesz, amikor érzem hogy valami nem oké, akkor első a pulzusmérés. Régen olyan volt hogy a semmiből felmegy 120/130/percre, teljes megsemmisülés érzés. A holter 12 extrat mutatott 24 óra alatt. De nagyon ijesztő. Alapból ha érzem a szívrutmusom ujjal, vagy vérnyomásmérőn elkezd emelkedni, meg össze vissza verni. Csak ugye utána megijedek. BAROMIRA idegesítő, de kb minden kardiológus kinevetett...
2021. dec. 29. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van , de nekem ha felmegy 85-fölé akkor érzrm hogy lélegzetre változik gyors gyorsy - - lassu lassu - - és előről , a vérnyomásmérő ritmuszavart mutat ilyenkor.
2021. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is változik, bár elvileg belégzéskor, kilégzéskor alapból gyorsul lassul picit.
2021. dec. 29. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!