Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez kellen fordulnom?

Kihez kellen fordulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! nem szeretném senkinek sem az idejét húzni szóval megprobálom rövoden összefoglalni a lényeget.

Xanax, Rivotril, Frontin, Tramadol függő voltam/vagyok(egy olyan fél éve már nem rendszeresen használom ezeket a szereket hanem kb havi 1-2alkalommal) illetve kis mértekben fű alkohol és nikotin bár ugyérzem ezeket eltudom engedni bármikor nincs olyan kötödés mint a többihez. Kisebb koromtól kezdve bennem volt egy szorongás és stresszelés kombó(6-7 éves koromtól) amit egy nagy belső szomorúság kisért magával. Már egy jó pár éve üresnek érzem magam belül. Voltam már 14-16éves pszichológusnál és pszichiáternél is ugyan ebben az időben eltöltöttem 2 hetet pszichiátrián(habár ennek nem az allápotom volt az oka, akkor még nem voltak drog illetve alkohol gondjaim hanem egy külső nyomásra kénytelen voltam bemenni de ezt most nem ecsetelném tovább). Jelenlegi gondok amik zavarják a mindennapi életem: nem érzem magam jól mentálisan és lelkileg illetve a drog problémaim, álmatlanság( van hogy 4-5napig nem alszok) stb. A következők lennének a kérdéseim:


1. Kihez fordúljak?(pszichiáter vagy pszichológus)


2. Ha elkezdek beszélgetni egy szakemberrel és megnyilok felé pl illegálisan vettem ezeket a szereket, lesz-e valamilyen következménye?


3. Mikor feltételezné azt hogy kárt tennék magamban és küldene pszichiátriára?( gondolok itt arra hogy van bennem egy ugynevezett elegem van mindenből "halál vagy" meg jó párszor már túl is adagoltam magam viszont egyik se volt szándékosan tervezett nem szeretném elveszteni az életem csak ugy vagyok vele hogy ha mégis megtörténne akkor megtörtént. 3.1kérdés ha ezt elmondanám szakembernek már elengedő ok lenne?)


4. Ha tudja hogy hajlamos vagyok a függőségre és túladagolásra akkor is írna fel nekem gyógyszert vagy van ennek gyógyszerek nélküli útja is?(ezt nem azért kérdezem hogy könnyebben hozzá jussak bármihez is hiszen eddig is amikor kellett akkor megtudtam szerezni sajnos.)


5. Van-e értelme szakemberhez fordúlni?


Köszönöm ha végig olvástad azt pedig végképp ha bármilyen információval tudsz szolgálni!



2021. dec. 30. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kerülhetdz bajba azért, hogy az orvosnak beszámolsz a drogproblémáidról. A psziciáter egyébként se nyugtatókat fog felírni (pláne nem ópiátot) a problémádra hanem antidepresszánst. Maximum csak az elvonások (már ha egyáltalán még van ilyen nálad) enyhítésére. Én
2021. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Pszichoterápiára mindenképp szükséged van, ezért klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához kell fordulnod. Ők felmérik az állapotodat, és az alapján javaslatot tehetnek gyógyszeres kezelésre. Ha elfogadod, akkor a pszichoterápia mellett egy pszichiátert is fel kell keresned. (Két legyet ütsz egy csapásra, ha olyan pszichiátert keresel, aki egyben pszichoterapeuta is. Most már egyre többen vannak.)

A drog problémákon csak addiktológus tud segíteni.


2. Nem.


3. Akaratod ellenére csak akkor küldhetnek pszichiátriára, ha ön-és/vagy közveszélyes vagy. Az önveszélyes ez esetben az a kategória, amikor a pszichiáter biztos benne, hogy öngyilkos akarsz lenni, és ehhez már van egy kész terved (helyszín, időpont, módszer). Öngyilkossági gondolatok miatt nem, szándékos/nem szándékos túladagolás miatt viszont azonnal bevitetnek.


4. Erre a kérdésre nem lehet választ adni, mivel ezt csak a pszichiáter tudja megmondani, miután felmérte a mentális állapotodat.


5. Igen.

2021. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!