Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merem megölni magam, az...

Nem merem megölni magam, az élet viszont semmi optimizmust nem mutat számomra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok.

Rólam röviden annyit, hogy a családi állapotom nemhogy rossz, hanem borzalmas. (Itt nem erről van szó, hogy anya-apa veszekszik, apám számomra nincs, anyám meg mentális beteg, és nem úgy viselkedik mint egy felelősségteljes anya)

Full magányos vagyok, suliban is, sok bántást kaptam már. Internetes barátokból 2 van, de már inkább abból is 0.

Egy olyan megyeszékhelyen élek, amit nem szeretek.

Egyedül rajtam tanáraim segítenek, ők tudják milyen nekem otthon.

(Ez nem nyafogás, csak ismertetni szeretném mit érzek)


Pszichológushoz járok, aki szerint depressziós, szociális fóbiás, paranoid gondolkozású, testképzavaros vagyok. Pszichológusomat nagyon szeretem.


Itt most nem szeretnék ismerkedni, nem bízok senkiben, ezért mondok konkrétumokat.


Kérdés inkább arról szól, hogy aki hasonló hajóban evez(ett) mint én, mi adott neki segítséget?



2021. dec. 30. 12:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezért nem mondok konkrétumokat*
2021. dec. 30. 12:28
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Annyira fiatal vagy, és értelmesnek látszol az írásod alapján, megvan minden esélyed a boldogságra. Te még kamasz vagy, tele problémákkal, keresed a helyed a világban. Ez így normális. Most még minden kusza, káosz, de majd tisztul a kép. Nyitni kell mások felé, ne gubózz be. Hidd el, mindenkinek vannak problémái. Tanulj, beszélgess a szüleiddel ha lehet. Van hobbid? "Nem írtál konkrétumokat így nehéz segíteni.
2021. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én túl komolyan vettem azt amit a szüleim mondanak. Nem jöttem rá arra, hogy mennyi menekülési lehetőség van az életben. Plusz úgy összességében lehetőség.

Nem bíztam magamban, sokszor hittem azt hogy már túl késő ehhez-ahhoz. Rá kell jönni, hogy vannak jó emberek az életben és feléjük kell fordulni.


A közeg megváltoztatása biztos, hogy segítene. De nem tudom ilyen állapotban mennyire lennél képes pl. kollégiumba menni vagy külföldre utazni dolgozni ismerősökkel, barátokkal (ha találsz valakit). Én ennyi évesen, pont a depresszió miatt 0 ambícióval rendelkeztem. Persze a középiskolát addig túl kell élni.

Én talán ott is komolyan vettem amit más gondol. Utólag belegondolva, biztos lett volna ember akivel tudtam volna kommunikálni. Biztos tudtam volna azon változtatni amiben én voltam a hibás.


Egyébként ha akarsz, rám írhatsz levelet bármikor és beszélgethetünk. Kitapasztaltam egy csomó rosszat, nem szeretném ha más is szenvedne. Persze nem vagyok egy pszichológus.

2021. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Olyan tevékenységeket kereshetsz, amelyeket magányosan tudsz csinálni, elmerülhetsz benne, leköt, örömöt ad.

Gondolj arra, hogy hamarosan érettségi, ezután más közösségbe kerülhetsz.

Vannak témák, amelyek valamennyire érdekelnek? Bármilyen téma kapcsán, amelyek érdekelnek, kereshetsz csoportokat, fórumokat, ismerkedhetsz emberekkel, kortársakkal, egy idő után jöhet az élőbeni találkozás is.

2021. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján okos, értelmes srácnak tűnsz. Fogadd meg a pszichológusod tanácsait, és feszegesd kicsit a határaidat.

Minden apró győzelem új löketet fog adni, hogy tovább folytasd. Nekem egyébként az is segített, hogy egyszer teljesen szembe mentem a félelmemmel. Tehát teljesen az ellenkezőjét tettem annak, mint ami biztonságot jelentett volna számomra. Ezután rájöttem, hogy feleslegesen zártam magam a félelmeim börtönébe, és hogy egy életem van, amit nem szorongva, szomorúan akarok leélni.

Szóval gondold át, hogy mi az igazi kérdés:

Egyáltalán nem akarsz élni?

VAGY

ÍGY nem akarsz élni, ahogyan most?

És ha a másodikkal értesz inkább egyet, akkor már csak annyi a dolgod, hogy úgy alakítsd az életed, hogy NEKED jó legyen. Nem másoknak, neked. Mert ez a te életed, elsősorban magadat kell boldoggá tenned. :)

Ha szeretsz olvasni (de akkor is, ha nem), ajánlom ezt a kis könyvet:

[link]


És bármikor írj rám bátran, ha valakivel beszélni szeretnél.

2021. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Meghalni nem sokan szeretnének, sőt, szinte senki, csak nem akarnak tovább *így* élni. Nekem ez a gondolat nagyon sokat segített, kicsit aktívabban kezdtem keresni a kiutat - addig nem is fogtam fel, hogy lehetne másképp.

Teljesen begubózni a legtöbb embernek nem jó, aki antiszociális általában a csalódástól fél, de igényelné a társaságot - most hogy mekkora mértékben az változhat, nekem pl több mint elég heti 1-2 alkalommal pár óra, mások meg vannak zavarodva ha nincsenek emberek között minden nap. Antiszociálisnak gondolnak sokan, én is annak tartottam magam, de a helyzet az, hogy azt nem szeretem amilyenek az emberek, nem magukat az embereket.

Azért írom ezt le, mert kicsit az az érzésem, hogy nálad is ez lehet a helyzet - már csak abból kiindulva, hogy megemlíted az internetes barátokat is, de úgy érzed nincsenek ott. Fontos felismerni, hogy mi a probléma valódi forrása, máskülönben nem tudsz megoldást találni rá.


Konkrét választ erre a kérdésre senki nem fog tudni neked adni, de a pszichológus mindenképp nagy segítség, esetleg olvashatsz szakirodalmat is a témában.

Ha beszélgetni, vagy játszani(öregek vagyunk, 30-40 közötti társaság, teljesen rendszertelen időpontokban, de valamit azért mindig összehozunk) van kedved én is itt vagyok.

2021. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban, szintén így érzek és 17L fogalmam sincs mikor fog ez változni de én még hiszek a reményben dehogy később mi lesz nem tudom. Van egy enyhébb mentális betegségem is szóval ez elléggé rontja a mindennapjaim és sajnos a magány meg a szorongás okozza a negatív érzelmeim. Nagyon sokszor van olyan napom hogy bár ne kelltem volna fel. Alig tudok elmenni rendezvényekre mert folyton az jár a fejemben mikor leszek rosszul, gyomoridegem van hiába tettem ellene semmi, több évet sportoltam, nem ültem itthon de semmi ugyan azok vannak megint de mostmár csak télen szerencsére.
2021. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo, en szivbol kivanom neked, hogy sikeruljon kitornod ebbol. Az nagyon jo, hogy jarsz pszichologushoz. 17 eves vagy, szoval gondolom nem is olyan sokara erettsegizel. Probalj meg olyan egyetemre menni, ami messzebb van az otthonodtol, hatha a kornyezetvaltozas segit majd. Sajnos a mintak, amiket hozunk otthonrol, nem tunnek el konnyen, de el kell hinned, hogy lesz meg jobb. :)
2021. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem fog segíteni de leírom az én történetem. 17 vagyok és lány, gyermekkoromban elváltak a szüleim sajnos apum miatt aki mai napig szenvedély beteg, ami már sajnos nem is fog változni.Szülinap, névnap, nuku soha nem mondta hogy töltsem boldogan, és igazából évek óta nem fizet havonta. Sosem voltak barátaim, 1 volt még Általánosba de elváltak útjaink aztán néha összefutunk és ennyi. Születésnapi buli nem tudom mi az mivel nekem nem voltak rokonaim akivel együtt megüljük. Nincs testvérem. Nagymamám nevelt szinte fel aki 1 éve örökre elhunyt, még mindig felfoghatatlan. Anyum rengeteget doogozik, amikor pedig itthon van vagy telefonál vagy találkozik valakivel mivel ezer éve nem találja a párját, Gyerekkorom idején volt egy rosszindulatu nevelő apum aki ha valamit szarul csináltam kaptam a pofonokat, iskolából gyomorideggel mentem haza hogy vajon mibe fog bele kötni már megint. Általánosban kiközösítettek, Középsuliba szintén nem kommunikálnak velem, Egy buliban ott hagytak majd egy padon ücsörögtem ahol kinevettek aztán fogtam magam és haza jöttem. Egy éjszaka majdnem megtámadtak. Anyagi helyzetünk sosem volt rendben Gondolom ezek árán 13 éves koromban kezdődött a pánikbetegségem pszichológushoz jártam ő is eltanácsolt már egy jó ideje. Az én életem sem volt a legfényesebb de mégis itt vagyok, mert megszülettem bár elég keserves igaz de ez van bízok abban hogy egyszer minden jóra fordul,
2021. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, reagálni szeretnék a válaszokra.

Ma egésznapos depresszió után (nem volt nekem eddig sosem ilyen erős, tavaly nyáron kezdődött el nálam, most ősszel szünetelt) semmire sem jutottam, de elolvastam a válaszokat picit jobban érzem magam. :)

Valójában én így nem szeretnék élni, csak én próbáltam barátokat keresni, de egyáltalán nem jártam sikerrel. Viszont ha leérettségizem, azonnal elmegyek Pestre. Olyan megyeszékhelyen élek, ami arról ismert, hogy egy kihalt város igazából, ami inkább szép. A szomszédos Fehérvár is jobb több szempontból.

Sokat voltam nyáron Pesten, és azt éreztem, hogy nekem ide kell mennem, láttam a lehetőséget mindenre, ami most zavar.

Hobbim az nem nagyon van.


De én próbáltam ismerkedni, és mindig kudarc lett vége. Osztályból van 3 viccember, akik próbálnak rajtam nevetni, kifigurázni, abból az egyik elég kőkeményen gyűlölettel figuráz ki (amúgy ő neki volt öngyilkossági kísérlete, én beszéltem le róla, mert csak én voltam neki elérhető... Engem ki mentene meg? Senki) Ez a 3 ember azt kamuzza hogy barát...


Nagyon nehezen kötök barátságokat, félek is, meg amúgy sem sikerül. Az is baj velem, hogy én másfajta vagyok, én inkább testvérként tekintek egy barátra, aztán az illető vagy kihasznál, vagy ott hagy a sz*rba. Eddig összesen talán 1 barátom volt általánosban, kamusból 3 ugyebár.

Az is nagyon zavar, hogy minden szülinapot, a mostani újévet is egyedül töltöm, nincs kivel koccintani. Senkinek sem kellek.


Utolsó, nagyon sajnálom. Remélem neked is jobb lesz minden.

2021. dec. 30. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!