Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvostól, kezeléstől és...

Orvostól, kezeléstől és vizsgálattól való rettegetés. Mite tegyek?

Figyelt kérdés
Orvoshoz csak akkor megyek, ha visznek. Múltkor párom felvett az ölébe, beültetett a kocsiba és elcipelt a rendelőbe . Rettegek már kamasz korom óta minden orvossal kapcsolatos dologtól. Általában azért, mert félek, hogy találnak valamit, de az esetek többségében a vizsgálatot akarom elkerülni. Iskolában is legszívesebben sírtam volna. Rettegtem attól, hogy mondjuk görbe a gerincem, rossz a szemem és elküld valahova, ahol ezt kezelni kell. Azt mondanom sem kell, hogy az előtte lévő napokban nem aludtam túl sokat. Sőt, (szégyellem is), de szinte hisztérikus állapotba kerültem. Most ez kicsit alább hagyott már, de mint mondtam, el kell rángatni az orvoshoz, meg kell fenyegetni valamivel, mert ha rajtam múlna az életben nem látna orvos. Mit lehet tennem ? Annyira rossz :-(
2010. szept. 7. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ilyenem van.pszihológus
2010. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos tudom mit érzel =/

én is hasonló vagyok... középsuliban notoriusan ellógtam a vizsgálatokat, amennyire csak tudtam, bár elég makacs védőnőnk volt. Nem egyzser csúnyán ráb*sztam a fóbiámmal, egyszer majdnem nem jött vissza a hangom. kaptam egy jo gégegyulladást, ittam rá a forró teát - amit nem szabad, meg mentolosat ettem - amit szintén nem szabad, és otthon vártam h elmúljon.

elment teljesen a hangom, lzáas lettem, bevittek orvoshoz, modnta hogy még pár napig cisnálom ezt az én kis kúrámat és megkeményednek ahangszálaim vagy mitcisnálnak, és rekedt maradok :S

sajnos kezelni nem tudom hogy lehet...valószínű neked is valami rossz tapasztalat vezetett ide fiatalkorodból, akkor azt kéne valahogy feldolgozni, ha nem, csak úgy natúr félsz tőlük akkor nem tudom...:S

2010. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt suliba inkább. rá is jöttek h ferde a gerincem. küldtek volna úszni stb "kötelezően" fogtam magam azt leléptem és vissza se mentem a rendelőjükbe


Azt mondom ne legyél makacs mert ezek mind jó dolgok. Tudom h sz*r mikor rángatják az embert ide oda.. De a te érdekedben történik

18/F

2010. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És kaptál valamit, hogy ellógtál az úszásról ?
2010. szept. 7. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nah akkor úgy látom hogy ezzel nem csak én vagyok igy. én 21 éves vagyok, de nagyon félek én is. elötte való este én se nagyon alszom söt végig hisztizem az estét és csak akkor megyek el a dokihoz ha jön velem a párom és ott van mellettem. én tudom hogy a régi dolgok miatt félek elmenni mert anyum amikor beteg volt a doktornéni mindig jött ki hozzá és csak azt láttam hogy kap egy csomó szurit, és én ezt ugy fogtam fel hogy bántja anyukámat, és azóta félek a dokiktól tűtől és minden apró vizsgálattól. Átérzem a helyzetedet. sajnos fogalmam sincs hogyan tudnád legyőzni félelmedet. de szorítok hogy sikerüljön.
2010. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is neked :)

Nem tudom... én inkább az iskolai vizsgálatoktól féltem a legjobban, amit háziorvosnál értek, az kispista ahhoz képest.

Vajon attól, hogy... hát nem voltam a legvékonybb gyerek, de kövér sem voltam. Ahogy leültek volt egy kis úszógumim és a védőnő lekövérezett, meg fogdosta a melleim, pedig az nem attól volt nagy, mert kövér voltam, hanem mert már nőtt :( Ez eléggé megmaradt bennem...

2010. szept. 7. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ettől. a megalázástól, és ugye rádásul ott voltak az osztálytársaid. Na az ilyet kéen fejbelőni :) Ezt tisztázd magadban, és akkor nem lesz gond. Nekem mindenféle orvosnál volt rossz tapasztalatom, és tudom hogy ez a gond, de félek tőlük...
2010. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam semmit h nem jártam úszásra. de odafigyelek a testtartásomra.
2010. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!