Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csillapítja a Frontin az...

Csillapítja a Frontin az izgalmat? Milyen a hatása?

Figyelt kérdés
Borzasztóan izgulós típus vagyok. Lesz egy kis előadásom az egyetemen, így gondoltam beszedek egyet előtte, hátha csökkenti az izgalmat. A nagy izgulás miatt sokszor hibázok, elfelejtek dolgokat, eléggé látszik is rajtam a stressz, a szorongás.. nem akarom napi szinten szedni, csak ilyen alkalmakkor, amikor szerepelni kell... ti már szedtetek Frontint, milyen volt a hatása?

2021. dec. 30. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedtem, de szerintem tök mindegy, hogy azért felejtesz el dolgokat, mert izgulsz, vagy azért mert kába vagy. Jó megoldás lehet a problémádra, mert csökkenteni fogja a stresszt, az tuti, de ez inkább tüneti kezelésnek jó. Azt, hogy miért nem mersz kiállni mások elé és beszélni, nem fogja megoldani.
2021. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Ez csak tüneti kezelés, ezért jó le ha a kiváltó okok kezelésén pszichológussal dolgoznál. De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen én is beveszek néha egy-egy Frontint, ha elő kell adnom. A pszichiáterem és a pszichológusom is ezt javasolta, mert a pszichoterápia csak hosszútávon fejti ki a hatását, míg a Frontin kb. fél órán belül. Valamennyire kába leszel tőle, csökkenteni fogja a szorongást, de nem szünteti meg! Normál esetben nekem magas lenne a pulzusom, tiszta vörös lenne a fejem, reszketnék, a hangom folyamatosan remegne és elfelejteném amit mondani akarok. Frontinnal viszont nem reszketek és nem vörösödök el, a hangom csak minimálisan remeg, és ha előtte leírtam amit mondani akarok, akkor nem felejtek el semmit. De improvizálni nem tudok, mert így is van bennem egy bizonyos mértékű szorongás.
2021. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egyébként az egyik ismerősöm említette, hogy ő csak egy felet szoktott bevenni, neki annyi is használ.. esetleg próbáljam meg egy féllel akkor?
2021. dec. 30. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szedtél még, akkor mindenképp a legkisebb adaggal kezdj. Mivel még nem tudod, hogy milyen hatással lesz rád, jó lenne ha egyszer kipróbálnád az éles helyzet előtt, hogy ne érjen meglepetés. Az én esetemben minimum 0,5 mg kell, de van aki már 0,25-től is teljesen kába lesz és nem tud koncentrálni. (2#)
2021. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy 0,25ös bőven elég lesz valószínűleg, de ja, előtte egyszer próbáld ki. Lehet hogy fél is elég.

Viszont hosszútávon ezt ne alkalmazd, majd ha lesz energiád időd és pénzed, menj el egy pszichológushoz/terápiára, és előzd meg a jövődre nézve az ilyen, számodra neccesebb helyzeteket. Jó lesz minden!

2022. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!