Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életvezetéshez segítséget, de...

Életvezetéshez segítséget, de honnan?

Figyelt kérdés

Lelki sérültként nekem sokminden nem megy egyedül. Szerintem nekem nincs szükségem arra hogy valaki segítsen feldolgozni a velem történteket, hanem inkább abban hogy túllépjek rajta, vagy hogy értelmezzem. Eddig többnyire nem értettem szót azzal, akinél segítséghez fordultam, vagy vittek. Ebbe bele tartozik pszichológus, pszichiáter, elmeorvos, közösségi pszichiátria és a gyermekjóléti.


Van aki kemény egy szóval kezdi a rendelését: "Mondja!" Ez nem ad valami határozott kiindulópontot. Nem szeretem az egyoldalú beszélgetéseket. Már volt akivel próbáltam a gondjaimról beszélni, de ha csak egy olcsó fecsegés lesz belőle, az nekem nem éri meg. Ha valaki pedig csak kussba ül mellettem, az nem ad használható támpontot azzal kapcsolatban hogy mi az amit már mondtam. Van aki olyan laposan értelmezi azt amit mondok. Inkább ahhoz vagyok hozzászokva hogy anyám ajánlgatja hogy ha nem kell ez, akkor az vagy amaz. Nekem gyakran tényleg fogalmam sincs hogy mit lehet kérni.


Másik gyakoribb embertípus aki olya mint a tejbetök. Lehet vele vigyorogni a nagy semmihez. Az aktuális hoppáréhoz kell vele alkalmazkodni. Megértem hogy mért érdemes vele kiabálni. Otthoni rossz szokásokra emlékeztet. Egyszer színészien eljátsottam anyám reakcióját, ő meg folytatta. Nem erre vágytam. Ha olyan jól eggyüttérez azzal hogy anyám egy hisztis p., akkor hova kerültem? Meg még aki emberesen megaszongya hogy mi f@5zt képzel, mint a Csernus. Azt utállom!


Nem tudom hogyan tovább. Valami helyi közösségnek örülnék a legjobban, ahol valaki törődik és odafigyel rám, vagy ilyen ember mellett önkéntes munka. Covid óta van olyan hivatal ahova alig lehet bejutni. Pocsékak a szociális készségeim.



2021. dec. 31. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Te is mindent mástól vársz magadnak.
2021. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, valahogy senki se jó számodra. Se Csernus féle, se az ellentéte…


Embereld meg magad, van hogy mindenki hülyének tűnik, pedig csak te vagy a hülye.

2021. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hogyne. Érdekes. A legképmutatóbb az aki magára ismer. Olyant még lehet írni, hogy utállom az embereket, de ha már túl részletes, az már milyen felháborító. Ha nem tudsz segíteni, akkor ne hátráltass! Nem tudom hogy mondták-e már, de nem elégszer! Arról nem volt szó hogy ki a "Csernus elletéte". A többi említettet nem tartom annak. Várom a javaslatokat hogy az ilyen emberektől hogyan tartsam távol magam és hogyan találjak egy befogadó közösséget. Részben az ilyen emberek miatt jutottam idáig. Majd hülye leszek többet kérni belőle. Én elismerem a hiányosságaimat és aszerint próbálok továbblépni.


Meg hasznos lenne az alternatív leírása annak amit keresek.

2022. jan. 4. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!