Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hatalmas önbizalomhiány. Mit...

Hatalmas önbizalomhiány. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Sosem tudtam magamról, hogy szép vagy csúnya vagyok.

Volt olyan, hogy random ember beszólt az utcán, hogy de csúnya vagy, és olyan is, hogy oda jöttek hogy fotózni kellene olyan gyönyörű vagyok(a két véglet).


Kiskoromban piszkáltak a lányok a külsőm miatt, mert száraz, drót hajam volt.

Aztán sajnos ápolatlan is voltam.


Végül lett egy párkapcsolatom, ahol a fiú mindig beszólt, hogy csúnya a hajam, az arcom, nagy és pufi az orrom, nem vagyok vékony, stb.

Kidobtam ezt a toxikus embert az életemből, de sajnos azóta is szenvedek.


168 centi vagyok, nőies alakom van, azzal nincs baj. Kerek fenék, nagy mellek, vékony derék, formás combok.

Viszont! Az arcom és hajam egyáltalán nem felel meg a mai szépségideálnak. Nincs pisze orrom, nagy ajkaim, csontos arcom, és a hajam is göndör és száraz akármit kenek rá. Egyszerűen sírnom kell minden nap. 3!!! Pszichológust jártam meg, mindegyik hülyének nézett amikor mondtam az önbizalomhiányt, azt mondták a külsőm egyáltalán nincs ezzel összefüggésben, mert teljesen egy magabiztos nőnek tűnök. Még nekem kellett győzködnöm 3!! Pszichológust is, hogy pedig sajnos nagyon nagy a probléma, mert már annyira szorongok a külsőm miatt, hogy sokszor nem merek az emberek szemébe nézni vagy akár utcára menni. Mit tehetnék? Vagy ezzel hova lehet fordulni? Amint belépek egy kávézóba, étterembe, bárhová, amint meglátom a szebbnél szebb nőket szorongok, hogy én sosem leszek ilyen. Instagrammot és Facebookot pont emiatt nem használok, hogy ott ne jöjjön szembe ez a divat velem.


Viszont most is volt egy eset, hogy bementem a kávézóba, és a pultos srác baromi paraszt volt velem. Rögtön az jutott eszembe, hogy biztos mert csúnya vagyok.


Én nem akarok ilyen szorongást meg félelmet, szeretném élvezni az életemet. Mit tehetnék?


2022. jan. 1. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, a gond az lehet hogy másokhoz hasonlítgatod magad, emiatt félsz szorongsz és látják rajtad az arckifejezéseden testbeszéden. Próbálj meg szembeszállni ezzel, még is kit érdekel ha csúnya vagy mi közük hozzá, ne félj az emberektől.
2022. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát erre nem tudom mit lehetne mondani vagy javasolni.

Nekem jobban tetszenek a egyéniségek, nem ezek a divat egyen csajok, levasalt hajjal.

Egyszerűen neked nem kellene mással foglalkozni és nem kell azt nézni hogy hűha hát az hogy nézki.

Lehet ezt látják meg rajtad, ezt sugárzod .

Mi az hogy meglátod a szebbnél szebb nőket és szorongsz?

Hagyd figyelmen kívűl azokat, egy kicsit ha rendbe vagy külsőleg akkor már nem lehet baj.

Bár jó lenne látni is hogyan nézel ki.

AZ hogy olyan szar párod volt, menj tovább , sajnos vannak ilyenek.

Egyszerűen elkell fogadnod magad úgy ahogy vagy és találd meg az apró örömöket is és hidd el hogy rendbe lesz minden.

De amíg depressziós vagy és szorongsz addig ezeket leveszik mások is és az ilyenekkel nem szeretnek semmit se.

2022. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!