Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderline/skizofrénia...

A borderline/skizofrénia miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Fél éve OCD-vel diagnoztizáltak, és azóta borzasztóan szorongok attól, hogy esetleg skizofrém vagy borderlineos leszek/vagyok. Több félelmem/kényszergondolatom is van ennél, de ezektől is nagyon tartok. Lehet hogy azért is, mert Anafranilt szedek most 75 mg-ot, és a mellékhatásai között van az agresszivitás/hallucináció is, és ez vonzotta be vagy nem tudom. Alapból jobban érzem magam a gyógyszer óta, de mintha kicsit betompultak volna az érzéseim, vagy félel hogy elmúlik a barátaim/családtagjaim felé érzett szeretetem.

2022. jan. 1. 19:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnalom remelem jobban leszel, most mit kaptal? Ettol nem hizol mar?
2022. jan. 1. 20:52
 12/16 anonim ***** válasza:

sertralint szedek.

emellett sikerült fogynom és már nincs az állandó éhségérzetem.

de ha nem lett volna, hogy dupla annyira hízom, tuti ezt szedném még mindig.

2022. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%

Én is féltem ettől, ez kényszergondolat.

Mondják, hogy a skizofrén nem tud arról, hogy beteg lenne, ez úgy tudom, hogy a kezeletlen skizofrénre gondol, mivel a téveszméi teljesen eluralkodnak rajta és ebből adódóan nem tudod őt meggyőzni, de még csak elbizonytalanítani sem a téveszme tárgyától.

Nyilván a gyógyszeres kezelések hatására, lesz valamilyen betegségbelátása, de úgy gondolom, hogy ez nagyon függ attól, hogy milyen mértékben uralkodott el rajta ez a betegség.


Nekem a kényszergondolataimra Sertadepit írtak fel.

Használt, viszont mivel megköti a szénhidrátot ezért sokat híztam, ugyanez a gyógyszer mellett belekezdtem egy fehérje dús diétába, aminek a hatására sikerült fogynom.


A kényszergondolatom főleg arra irányult, hogy mi van, ha hallucinálok vagy megőrültem és nem tudok róla blablabla....


Nem mondom, hogy nem jön elő, de főleg nagyon stresszes időben, akkor is nagyon rövid időre, a gondolat stop módszer is sokat segített.


Meg kell tanulni kezelni a stresszt, tudni kell, hogy mi az, ami ezt kiválthatja, s azt nem kerülni, hanem kezelni kell tudni!


Kitartás!

Van kiút!

2022. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Olyan nem letezik, hogy megkoti a szenhidratot. A felesleges feherjebol meg amugy is glukoz lesz, ha meg betelitodik a glikogen raktar akkor zsir
2022. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Értem. Sajnálom, ha rosszul fejeztem ki magam.

Egyébként kifejezetten szénhidrát megkötő kapszula is létezik.

2022. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ami amugy marketing fogas, mert helyes maximum ugy lenne ha kemenyito megkoto. Viszont ez nem hangzik olyan jol.


Mindenesetre ugyes vagy, hogy rajottel a problemara es tudtad orvosolni:) csak okosan, hogy minden mikrotapanyag meglegyen

2022. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!