Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában sokszor érzem magamat szomorúnak. Olyan érzésem van mintha semminek se lenne értelme. Illetve folyton arra gondolok, hogy mennyi rossz dolog van az életben. Velem nem történt mostanában semmi rossz konkrétan, de a környezetemben igen és fáj nagyon hogy nem látom őket vidámaknak. Sok a sötét gondolatom a jövővel kapcsolatban. Főleg az, hogy a jövőben nem leszek boldog és mások akik fontosak nekem azok se lesznek azok. Kicsit úgy érzem mintha több oldalrol nyomnának terhek egyszerre. Sokat vagyok fáradt mostanság. Az is sokszor eszembe jut, hogy a rosz dolgokat majd elfelejtem, de aztán mindig arra jutok, hogy az elfelejtés az nem megoldás semmire, mert a rosz ugyan úgy van/megtörtént csak eltompul a fájdalom. És emiatt nem látom semmire se a megoldást. Szinte egész nap görcs van a hasamban...Depressziós vagyok? Van igazság a gondolataimban vagy csak megőrültem? 19/F

2022. jan. 2. 01:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sima depresszió.


Télen ez nem ritka, főleg fiatal felnőtt korban.

Bár nagyon fontos, hogy meg tudjuk különböztetni a szezonális depressziót a valamilyen trauma által okozott depressziótól.


Előbbi elmúlik magától majd, utóbbi viszont akár egész életeden át kísérhet ha nincs megfelelően kezelve.

Viszont erre csak te tudsz válaszolni, hogy te melyik típusban vagy.

2022. jan. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!