Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez a szülői...

Szerintetek ez a szülői hozzáállás azonosítható ADHD-val?

Figyelt kérdés

Felnőttektől láttam már több példát arra hogy a családon belül a kiskorú gyereken az elb@5zott elképzeléseik szerint élik ki magukat. A gyereknek egy dolga van: Az hogy játszon. Akkor játszon! Játszon! Játszon! Ilyen élvezethajhász hozzáállásra nevelik a gyereket, vagy épp eszelős barom módjára piszkálják. Az intenzív bánásmód tudatlansággal párosítva.


Én külön rosszul vagyok/kiakaszt, amikor valaki a gyereken éli ki magát. Poszt-traumás reakció.



2022. jan. 2. 06:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Azon gondolkodom, neked milyen szüleid lehettek. Van baj a buksiban.
2022. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mégis hogy jönne ehhez a tébolyhoz az adhd? Tudod mit jelent egyáltalán?
2022. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Agyi, hormonális működés és dopaminnal kapcsolatban. Könnyebben kiürül a szervezetből, esetleg fiatalkori túladagolás miatt. Ha gyógyszert írnak fel rá, akkor az stimuláló hatású. Ha szerzett mentális probléma, akkor mondjuk úgy veszi át a gyerek.

Elég határozatlan magyarázat van arra öröklődik.

2022. jan. 2. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs köze a neveléshez az ADHD-nak, olvass Dr. Csiky Miklóstól, ő itt Mo-on ebben a témában az "agy".
2022. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a nevelésen múlik az adhd létrejötte.
2022. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!