Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne érezzem magam...

Hogyan ne érezzem magam ennyire feleslegesnek,és kétségbeesettnek,ha éppen nem tudok mihez kezdeni az adott helyzettel?bővebben lent.

Figyelt kérdés
fél éve vagyok túl egy szakításon,bár az túlzás hogy túl vagyok.Édesanyámmal élek,okj-n tanulok,tavaly végeztem gimnáziumban.A szakítás nagyon megviselt.Előtte is voltak depressziós időszakaim,pánikbeteg is vagyok,de a szakítás nagyon megviselt(nem részletezem hogy az miért volt,mert a kérdésem lényege éppen nem ez).De egy hónap után nagy nehezen összeszedtem magam.Dolgozni kezdtem,sulizni,szerettem a munkám,de sajnos csak 3 hónapig vettek fel szövetkezeten keresztül az ünnepi időszakokra,és el kellett jönnöm.Azóta nem kaptam álláslehetőséget a szövetkezettől,de írtam is nekik hogy ahogy van,írják,mert iszonyat normálisak.A főnök teljes munkaidőbe is felvett volna,de mivel nappalisuliba járok,ez így nem lett volna összeegyeztethető.A munka,az,hogy dolgoztam,csökkentette a szorongásaimat.Magabiztos voltam,úgy éreztem jól csinálom amit csinálok,és visszajelzést is kaptam. Azóta, mióta nem dolgozok teljesen kész vagyok.Feleslegesnek érzem magam.És bár keresem görcsösen az állásokat,eddig mindegyikkel valamilyen úton-módon megszívtam,ez volt az első normális munkahelyem.Depis vagyok,ráadásul le is betegedtem,szóval a pörgésből,és abból,hogy mindig volt mit csinálni,lett az,hogy nem tudok mit csinálni.Miért van erz velem? Miért nem tudom elfogadni néha azt is,ha nem történik semmi? Nem tudok egy napnál tovább sem itthon lenni,bűntudatom van ha itthon ülök még akkor is,ha éppen beteg vagyok.Egyszerűen ilyenkor magammal sem vagyok elégedett.Más olyan egyszerűen kezeli ezt,bár nekem is úgy menne..
2022. jan. 3. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

És korábban is ilyen voltál? Vagy ez a szakítás hatása?

Szerintem találj ki olyan elfoglaltságot, amit szeretsz csinálni, leköt, és otthon is lehet csinálni. Így akkor is csinálhatsz valamit, amikor nem dolgozol, amikor nem mész el otthonról. Ez lehet valamilyen kézműves dolog. De akár eljárhatsz sportolni is. Az egyébként is jót tesz a közérzetnek. És még embereket is meg lehet közben ismerni.

2022. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendszeresen járok konditerembe :) edző leszek, ha úgy alakul hogy minden rendbe lesz..

Most mivel beteg vagyok nem is tudok menni és ez kikeszit. Egyszerűen telepítettem valamit, amit újra kell kezdenem. Sem mentalisan, sem lelkileg nem tesz jót.

2022. jan. 3. 14:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!