Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a bipoláris zavar egyik...

Ez a bipoláris zavar egyik tünete lenne?

Figyelt kérdés

Diagnosztizáltak bipoláris zavarral, de nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a problémám.


Kb 1 éve szedek Lamolepet. Az orvostól nem nagyon kaptam kielégítő választ, ezért akinek van tapasztalata hátha tud segíteni


Nem érzek külön fázisváltásokat ami időszakokat fedne le, hanem állandó hangulatingadozásom van, ezek elég súlyosak. Egyik percről a másikra tud változni. Néha önkárosító gondolataim vannak. A hosszabb mély időszakok 1 éve nem jöttek elő. Érzek néha túlpörgést, vásárlásmániás vagyok, ezért havi 300 órát dolgozok kb. hogy fedezni tudjam. A párommal 6 éve együtt vagyok, kedves vagyok vele, szeretem, majd a semmiből leordítom a fejét.


Ez bipoláris zavar tünete lenne? Esetleg ez a kevert fázis, és nálam ez váltakozna a depresszióssal? 29 éves vagyok, és 21 éves korom óta összesen 3 egyértelműen mániás fázisom volt. A többi ilyen. Ilyenkor a munkámat jobban el tudom látni, mert kevesebb alvás mellett is pörgök, viszont sokkal több a konfliktusom.


Nem tudom mit kéne tennem. Pszichológushoz járok, orvosom is volt sok, de egyik se tudott mit csinálni. Ezért is váltogattam őket folyamatosan. Voltam kórházban is, de ott csak begyógyszereztek, zombit csináltak belőlem, mert valószínűleg nem bírtak elviselni.



2022. jan. 3. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Bipora általában antipszichotikum +hangulat stabilizátor+nyugtató/xanax ,rivo stb /adnak.te úgymond"olcsón megúsztad lamoleppel. A nm alvást még azért bírod mert fiatal vagy, később ez okozhat rosszullétet.tobbfajta bipo van.noknel a ciklus okozhat plusz kilengest,pmsben. Sokszor a dokik se tudják mi a szitu,ezért van,H 4orvos 4fele diagnózist állít fel.en külföldi oldalakon kutatok,nézek videókat ebben a témában. Az idegrendszeredet pihentesd,300ora sok.a vásárlás mánia meg ugyanolyan káros mint a többi függőség, csak társadalmilag elfogadottabb.regen én is mindent felvásároltam,tokre felesleges.a minimalizmust és ennek a pszichológiai hátterét ajánlom neked utánna nézni.a kacat az potcselekves,onjutalmazas.az onszereteten kell dolgozni.inkabb kirándulduljatok,az élményeket,emlékeket nm vehetik el tőled.a kacat az meg kacat.targy. te szeretetre vágysz.azt meg hogy hol akadtal el pszichológus segíthet.nekem azóta nincs binge hajlamom,amióta a toxikus nárcisztikus anyámat kizartam az életemből.elmult az onbántalmazó enem,felfogtam,H őt se szerették és ezért ilyen velem.kutasd fel mi bánt és gyógyítsd meg magad.
2022. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Xanaxot is szedek, az antipszichotikum nekem csak rontott a helyzeten. Agresszív voltam tőle. Mindegyiket hamar abbahagytam.
2022. jan. 3. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!