Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Holnap megyek elösször pszichi...

Holnap megyek elösször pszichiáterhez, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Post traumás depresszióm van, dühkezelésem és evés zavarom. Ez már több mint 5 éve tart, voltam már pszichológusnál kisebb nagyobb kihagyásokkal. De most nagyon súlyosodott a helyzet, nem tudok kikelni az ágyból, motiválatlan vagyok, fizikai fájdalmaim is vannak. A magánéletem meg a suli látja kárát az egésznek. Mikor kimozdulok a lakásból nagyon szorongok, tömegközlekedésen sokszor nem kapok levegőt, úgy érzem mindenki engem bámul. Most jutottam el arra a pontra hogy segítséget kérek, mégiscsak új év van, és nem akarok már szenvedni. Mire számítsak ilyen tünetekkel? 20L

2022. jan. 5. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sztk-ba mész vagy magánhoz?
2022. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magánhoz
2022. jan. 5. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

akkor lesz időd kifejteni.

elmondod mi a problémád és kérdezgetni fog, valószínűleg visszamenőleg a gyerekkorodig.

semmi extrára nem kell számítanod, itt sokkal több idő lesz.

ha olyan a helyzet lehet gyógyszert fog felírni és ha ő pszichoterapeuta is akkor azt alkalmaz, de nem az első alkalommal csak ha már megbeszéltétek

2022. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Az első alkalom minimum 45 perc, de van, ahol ennél akár fél órával is több. Nem kell semmitől tartanod. Beszélgettek, aminek a célja, hogy megismerjen téged és a problémáidat. Kérdéseket tesz fel a családi háttérre, a magánéletedre, iskolai teljesítményedre és a tüneteidre vonatkozóan. Ezt követően elmondja a véleményét és felvázol egy kezelési tervet. Nálad valószínűleg már az első alkalommal gyógyszereket fog felírni. Ilyen tünetekkel neked gyógyszeres kezelés és pszichoterápia kombinációjára van szükséged, ezért ha a pszichiáternek nincs pszichoterapeuta képzettsége, akkor el kell menned egy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához.
2022. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BNO kódra 100%.
2022. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!