Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak a pszichiáternél?

Mire számítsak a pszichiáternél?

Figyelt kérdés
Sajnos túl sokáig húztam a segítség kérést, ugyanis ha csak rá gondolok, hogy megyek, elfog a pánik teljesen. Állandó szorongás, talán szociális fóbiám van, bár nem akarom diagnosztizálni magam, viszont alig vagy inkább sehogy nem tudok emberek közé menni. Van, akinek ténylegesen segített a pszichiater? Sajnos a kornyezetemben inkább rossz tapasztalatokat látok:/ előre is köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 7. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Szia! :) Nekem csakis a pszichológus!! segített, nem a pszichiáter, ő csak gyógyszerekkel akart tömni.. (ha neked is ír fel, kérlek ne szedd be őket, akkor próbálkozz meg először egy beszélgetős terápiával, ha az sem segít max akkor). Viszont a pszichológussal nagyon jól el tudtam beszélgetni, kiteljesedni, neki köszönhetem a boldogságomat!☺️


Általánosságban meg semmi para, kérdezget rólad, kéri hogy mesélj erről arról, mi a probléma, miben tud segíteni. Ezekre mindig őszintén kell válaszolnod, akármennyire kínos is, hisz akkor nem érne semmit az egész nem igaz? Hidd el először én is féltem, először felénk is voltam, nem nagyon akartam megszólalni, de utána sokkal jobb lett. Sok szerencsét és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pszichiáter + terapeuta együtt segített (depresszió, szorongás) A pszichiáterhez kb. csak gyógyszerírásra járok (nem tudott terápiára vállalni, sajnos), a terapeutával vannak rendes üléseink.

Szerintem nem fogja meglepni, hogy ha izgulsz, valószínűleg sok ilyet látott már. Fel fog tenni kérdéseket; miért kerested fel, mióta tart ez az állapot, volt-e a családban mentális betegség, jártál-e már pszichiáternél és hasonlók. Lehet, hogy az alap egészségi állapotodra is rákérdez, pl. hogy van-e valami krónikus betegséged, allergiád, ilyesmi. Egy darabig beszélgettek a lelkiállapotodról, kérdezget, stb., utána valószínűleg mondja, hogy ő milyen lépéseket javasol: pl. gyógyszer, egy bizonyos fajta terápia. Röviden jellemezni szokták, hogy ők hogyan dolgoznak, milyen pszichológiai iskolát követnek, ha tartanak terápiát, akkor milyen fajtát. Ha nem pontosan érted, hogy mit jelent egy-egy kifejezés, nyugodtan rákérdezhetsz, de magától is elmondja. Arra is fel lehet készülni, hogy esetleg azt mondja, hogy az ő terápiás módszerei a te problémádra nem ideálisak, de akkor valószínűleg ajánl maga helyett mást, de te is megkérheted erre. Ha úgy döntötök, hogy együtt fogtok dolgozni, akkor még megbeszéltek technikai dolgokat: mennyibe fog kerülni, milyen időközönként, meddig tart egy ülés és hasonlók.

Sok sikert!!! Drukkolok <3

2021. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek! Sokat jelent!💕
2021. júl. 7. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!