Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez borderline személyiségzavar...

Ez borderline személyiségzavar nálam?

Figyelt kérdés

Jelenleg 18 éves vagyok.

Borzalmasan hosszú gyermekkorom volt.

Rengeteg örömöm volt benne, ugyanakkor pont annyi szenvedést éltem át a nárcisztikus apám miatt. Ebbeól kifolyólag csináltam hasznos, és lelkiismeretes dolgokat, de ezeknek az ellenkezőit is.

Most per pillanatban úgy érzem hogy gyerekkoromban a személyiségem ketté osztódott. Nem kettő van belőle, nincs több személyiségem, hanem kettő osztódott, ha úgy tettszik ketté tört, vagy is 1/2 személyiségem van.

A nagyon jó, és a nagyon rossz.

Nehezen tudom egyébként eldönteni hogy milyen tevékenység milyen érzelmet vált ki belőlem, mintha nem is lennének de tudom hogy a lelkem mélyén van szívem. Elkövetettem már egy kegyetlen dolgot szóval biztosan másodlagos pszichopata is vagyok.

Tudatosult bennem hogy muszáj lesz pszichológushoz járnak a továbbiakban, és ha nagyobb segítség kell, a pszichológus úgy is intézni fogja.

Mire gondoltok?

Aki nem ért a szakkifejezésekhez, kérem ne szóljon hozzá!



2022. jan. 5. 20:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

18/F Kristóf

A válaszokat köszönöm!

2022. jan. 5. 20:56
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy hajlamos vagyok az egómba menekülni a nehéz érzéseim elől, így folytom el őket. Ezt valószínűleg apámtól tanultam.
2022. jan. 5. 20:58
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Ezt ennyiből nem tudjuk megállapítani, és nem is a mi kompetenciánk. Mindenképp fordulj szakemberhez, ő tud megfelelően diagnosztizálni. Jobbulást!
2022. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a pozitív kívánságot!

Várok további válaszokat hátha valaki más jobban ért hozzá nálam vagy az elsőnél.

2022. jan. 5. 22:33
 5/17 A kérdező kommentje:

Azért feltételezem magamtól hogy borderline vagyok mert erre utalt anno egy-két éve egy szakember amikor elkövettem azt a bizonyos rossz dolgot, (senki sem sérült meg és én sem, de megtörténhetett volna) de nem mondta ki egyértelműen és a szakvéleménybe sem erősítette meg.

Ezért fejtegetem ezt a dolgot.

2022. jan. 5. 22:39
 6/17 A kérdező kommentje:

Valószínűleg pedig azért nem erősitte meg, mert még nem voltam 18 éves és a korhatár alatt nem szabad személyiségzavarral diagnosztizálni.

Szóval ha 17 évesen csak utalt rá, akkor most már valószínű kaphatnék borderline diagnózist.

Tehát akkor az vagyok.

Xd megfejtettem. Köszönöm hogy rávezettél!

2022. jan. 5. 22:41
 7/17 A kérdező kommentje:
Rájöttem volna magamtól is, de azért köszi!
2022. jan. 5. 22:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján amit leírtál, hogy elkövettél egy hibát meg nem tudod eldönteni, hogy vannak-e érzéseid, nem vagy borderlinos. Ezt így te magadról se mondhatod ki, mert pont az ilyen self-diagnostized borderlineosok miatt van annyi előítélet, miközben ez csak kezeletlen tini hiszti, mert senki sem segít megoldani a problémát.

Az első válaszoló írta jól, ha erre gyanakszol vizsgáltasd ki.

2022. jan. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Biztosan az vagyok.

Írtam hogy csináltam durva dolgokat akkor leirom hogy mit: felgyújtottam egy házat úgy hogy éltek benne. Előzetesbe kerültem. Biztosan van személyiségzavarom.

Az IMEI-be vittek.

Az igazságügyi pszichológus mutalt rá hogy borderline vagyok. Mondtam neki hogy érdeklődök a személyiségzavarok iránt, és én is gyanítok magamban egyet. Szóval utalt rá hogy igazan van de nem mondta állította egyértelműen, mert ugye ehhez ő nem elég, meg úgyse diagnosztizálhatnak 18 év alatt.

Nem vagyok "hisztis tini" mert a tini olyan ember akit eltartanak, engem nem tartanak el. Magamtól dolgozok és keresek pénzt, mert apám bár bántott, de eltartott, viszont áprilisban elhunyt.

Tinédzsorban vagyok. Nem érzem magam tininek mert gyekkoromban olyan megrázkódatásokat kellet megéljek ami egy felnőttnek is sok lenne. Persze ezt gyakran mondják, de biztos vagyok benne hogy amit átéltem az nem normális. Ha apám személyiségzavaros volt, akkor én is az vagyok. Ávettem a nevelésből tanultakat.

Mivel meghalt, kell egy pszichológus hogy ezt az egész 17 évet (amíg velem együtt élt) feldolgozzam.

2022. jan. 6. 02:50
 10/17 A kérdező kommentje:
Aki sokat tud a személyiségzavarokról az igenis többet tud mondani mint az első, és számomra nem volt kielégítő a válasz, és ettől még nem leszek rossz ember. Az elsőnek sem kell sértve éreznie magát mert nem illettem őt semmilyen rosszindulatú dologgal. Ha még is megsértődik, nem tudok mit csinálni vele sajnos.
2022. jan. 6. 02:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!