Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineos lennék?

Borderlineos lennék?

Figyelt kérdés

Erre nem most kezdtem el gyanakadoni, hanem már korábban. Csak aztán elfelejtődött, aztán most megint eszembe jutott. Én meg szeretném tudni az igazat végre.


Annyit vettem észre magamon, hogy akár fél óránként is tud változni a hangulatom a nyugodt és derült, a depressziós, és az idegbetegség között.

A legtöbb ember olyan véleménnyel van rólam, hogy kedves, aranyos és segítőkész vagyok. Viszont ugyebár arról nem tudnak, hogy pillanatok alatt tudok jó hangulatból depressziós lenni és az indulatok is nagyon hirtelen szabadulnak el rajtam. Nyilván mivel nem élnek velem egyfedél alatt.

Sokszor érzem azt, hogy zavart állapotba kerülök. Pl. öltözködésnél előfordul, hogy 10x öltözök újra mire eldöntöm mit hagyok magamon. Illetve hetente változik a példaképem és hetente akarok mindig valaki másra hasonlítani.

Elég sűrűn érzem azt, hogy elhagyatott, magányos vagyok (ebből fakad a depresszióm), pedig lenne kivel beszélgetni ha akarnék, és általában ez addig tart amíg nem kezdek el valakivel beszélgetni.

Magamat mindig másképpen jellemzem. Van amikor magabiztos vagyok és azt gondolom magamról, hogy tökéletes, van amikor pedig béna, szerencsétlennek hordom le magamat.

Állandóan paranoiás gondolataim vannak. Pl. ha egy olyan személy van úton akit szeretek szarrá aggódom magam azon, hogy nehogy baleset érje.


Azt hiszem ennyi elég.

Mit gondoltok ezek alapján amit leírtam?


Ez már Borderline lenne?



2021. dec. 21. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek tök normális dolgok. Személyiségzavar semmiképp!
2021. dec. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Timcsike8686 ***** válasza:

Szia.

Én csak a saját esetemet tudom leírni. 18 éves koromban kezdődtek a pánik szerű rosszullétek. Szorongás, pánik, depresszió, kényszer, minden ami kell. Kb minden évben új diagnózist kaptam. Gyógyszer szedtem éveket aztán nem ,aztán újra és aztán nem..körülbelül 8 féle antidepresszánst és mellé nyugtatókat. Közben szültem 3 gyereket se sosem éltem teljes életet.vissza vissza köszöntött mindig a hangulatingadozàs a hullámzás a szélsőseges elviselhetetlen viselkedés..kezdtek a környezetemben teljesen kiakadni. Van akivel meg is szakadt a kapcsolat emiatt. Mindig azt kaptam hogy túl érzékeny túl merev vagyok...mindent túl képzelem és teljesen egyedien látom a dolgokat. Mindig vitákat kreàltam kb direkt ...arra vágytam hogy szeressen a párom de mégis bántottam .

Volt hogy levágtam a hajam géppel ..mergembe .hisztirohamok,falàsrohamok.

Lényeg hogy ebben az évben kerestem egy új dokit és elmondtam neki hogy én szedek gyógyszert de már saját magam sem bírom elviselni.

Csinált teszteket elküldött klinikai szakpszichológus és végül most 35 évesen derült ki hogy ez borderline. Most újra kell tanulnom mindent . Gondolkodni viselkedni ..

Ez egy nagyon nagyon nehéz diagnózis .Kell hozzá jó doki és kellesz te hogy őszintén mondj el mindent . Én így jártam, hogy ilyen "későn" derült ki mi is a bajom.

Elkezdtem a terápiát de ez egy életre szóló dolog .

Én örülök hogy végre tudom mert sokkal könnyebb így mint amikor nem tudtam mitől vagyok ennyire más..

2021. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!