Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek ezen túl?

Hogy lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés
10 éves koromban láttam egy részletet egy filmből, amit a szüleim néztek, egyetlen jelent maradt meg, amiben nagyon durván embereket kínoztak. Azóta rosszul vagyok, minden erőszakkal kapcsolatos dologtól. Rémálmaim vannak, szorongok, amikor egy hírbe belefutok, ami erőszakot, gyilkosságot tartalmaz, pánikrohamot kapok. Este, amikor aludni próbálok, bevillanak hasonló képek, bepánikolok. Van amikor azon jár a fejem, hogy velem is megtröténhet, ami a filmben, és nem tudom kiverni a fejemből. Nem mindig vagyok ilyen rosszul, vannak jobb pillanataim, de mindig visszatér. Kérlek ne írja senki, hogy tegyem magam túl rajta, gondoljak valami jobbra, mert nem segít!

2022. jan. 6. 21:50
 1/7 anonim válasza:
Én biztosan felkeresnék egy pszichológust. :)
2022. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mi lehet szerinted a bajom?
2022. jan. 6. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:

És ha felnőttként újra szembesülnél a filmmel? Lehet most már egészen másképp tekintenél a történtekre,és belátnád hogy ez csak egy film.Nem a valódi élet.

Bár nyilván te érzed hogy mennyire állsz készen ilyesmire...nem-e okoz még nagyobb traumát.

2022. jan. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én arra kíváncsi volnék hány éves vagy most? Lehet még kicsit éretlen is még nem nőttél fel, ha felnőtt és így megakadtál ennél akkor valóban segítségre van szükséged, de gyerekként vagy fiatalként is persze jó volna segítséget kérned, ha ez így hatott rád, nem túl egészséges. Gyerekként én is láttam durva dolgokat tv-ben, vagy horrort néztünk meg és ennyire nem hatott rám, max. pár napig rosszul aludtam meg féltem, de elmúlt idővel.
2022. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mi lehet a gond. De biztos vagyok benne, hogy a pszichológussal érnétek el eredményt :) Rólam is vett le már terhet egy alkalommal.
2022. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erősen PTSD gyanús. Valószínű az a katalizátor a szorongás és a pánikroham megéléséhez.

Pszichiáter + gyógyszer kombó nem túl jó, mert "csak" elnyomja a tüneteket.

Pszichológus tud hatékonyan segíteni. Apró darabjaira szedi Veled a traumát okozó képeket.

Persze többféle módszert is alkalmaznak, de minél régebbi a traumatizáló esemény, annál nehezebb kioltani/feldolgozni (saját meglátás)

2022. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pszichológus
2022. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!