Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek elmenni otthonról...

Nem merek elmenni otthonról mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve tart ez, miután rosszul lettem a buszon hányingerem lett, rázott a hideg, erősen vert a szívem. Aztán ez többször is előfordult és már csak arra tudok gondolni, hogyha megyek valahova akkor rosszul lehetek.

Régen mindennap használtam tömegközlekedést gond nélkül de amióta többször is rosszul lettem rajta csak autóval merek menni.

Nem merek olyan helyre menni ahol sokat kell várakozni ezért az orvoshoz menetelt is hallgatom, mert attól félek, hogy várakozás közben rosszul leszek és nem jutok el a mosdóba esetleg és így mások látják, hogy rosszul vagyok.

Ha menni kell valahova előtte minden bajom van gyomorégés, szívszúrás, mellkasi fájdalmak, ezek miatt el se merek indulni egyedül kivéve ha valaki elkísér.

Ha mégis muszáj menni akkor hányinger elleni gyógyszert veszek be és nem merek enni indulás előtt, amitől szintén rosszul érzem magam.

Milyen probléma lehet ez és mit tegyek ellene?



2022. jan. 7. 15:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Agorafóbia.
2022. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a stressztol voltak hasonlo tuneteim jo par eve. Tobb evig szenvedtem tole: este nem mertem enni, nehogy rosszul legyek; etteremben nem akartam enni, mert tul zsiros, es rosszul leszek; nehezen tudtam tomegkozlekedni. Egy ido utan es ha lehetett, elso osztalyra vettem jegyet, ahol kevesebben voltak; repulore vettem kulon helyjegyet az elso sorba, es csak a folyoso mellett voltam hajlando ulni. Volt, hogy buszon mar annyira rosszul voltam, hogy 3 megalloval hamarabb leszalltam, es inkabb setaltam. A tomeget nem birtam. Ha alig volt valaki a kozelemben, nem volt gond. A buszon is beultem a legelso sorba. Haziorvos megnezett, o is azt mondta, hogy ez lelki eredetu.

Nekem mozgastol mindig elmult, es egy idoben Valerianat is szedtem. Meg a zenehallgatas segitett mindig.

Amikor a pszichologusnak beszeltem errol, akkor azt mondta, hogy dolgozunk ezen. Meg nem jo, hogy kibuvokat keresek felelembol (ld elso sorba jegy). Konkretan aztan soha nem beszeltunk errol, de azota nalam ez elmult. Kikerultem egy stressszes kapcsolatbol, rendeztem a sajat eletem es magamat helyezem a kozeppontba, meg a pszichologussal nagyon sokat beszelgettunk mindenfelerol. Osszessegeben sokkal nyugodtabb vagyok, es mar csak hebe-hoba jon elo ez.

2022. jan. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon is rosszul vagy a leírtak alapján ez generalizált szorongásnak tűnik pánikzavarral és agorafóbiával. Mivel a helyzet ilyen súlyos ezen csak gyógyszeres kezelés+pszichoterápia tud érdemben segíteni. Tapasztalatból írom, mert ugyan ilyen voltam, mint te. Mára már tömegrendezvényekre járok, tömegközlekedek és helyrejöttem.
2022. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy tényleg valami ilyesmi, mert voltam azóta vérvételen de nem mutatott ki semmit... Majd még megyek vizsgálatokra.
2022. jan. 14. 08:10
 15/18 anonim ***** válasza:

14: ez nem olyan betegség, amit egy vérvétel kimutat.

Tényleg menj el pszichológushoz, vagy pszichiátriai szakrendelésre.

2022. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak félig igaz amit az utolsó írt, ha mellékvese probléma okozza vagy pajzsmirigy rendellenesség, esetleg túl alacsony a szerotonin szinted akkor kimutatja a vérvétel, de nem a sima, ehhez endokrinológushoz kell menned.
2022. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Emetofóbia, ugyan ebben szenvedek gyerekkorom óta, elég ha valakit hányni látok minden bajom van, rosszul vagyok ver a szívem, egyszerűen nem tudom hova menjek, nekem az segít ha mélly levegőket veszek, és lenyugtatom magam hogy nincs semmi gond. Ez csak roham
2022. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16

A szerotonin szintet mutatja a vérvétel?? Minden áldott nap tanulok vmit. A dopamin meg a noradrenalin szintet is lehet nézni?

2022. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!