Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik ellen kinek mit ajánlott...

Pánik ellen kinek mit ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Aki esetleg jártas a dologban, szorongásra, pánikbetegségre mit szokott javasolni a pszichiáter? Egyből gyógyszert ír fel és utána havonta köteles vagyok kontrollra járni? Most szeretnék majd elmenni egy szakemberhez, ezért is érdekelnének a tapasztalatok. Segít a gyógyszer vagy pszichiáter helyett inkább pszichológust keressek fel?

2022. jan. 7. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha pszichiáterhez mész, ő egyből gyógyszert fog felírni. Az viszont nem fogja megoldani a szorongásodat, csak csökkenti valamennyire a tüneteket. Mellette pszichoterápiára kellene járnod klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához. Ha nem akarsz azonnal gyógyszert szedni, akkor azt javasolnám, hogy menj először az utóbb említett két szakemberhez. Ők kezelhetnek szorongást, pánikbetegséget és el tudják dönteni, hogy szükséged van-e gyógyszeres kiegészítésre vagy sem.
2022. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan így van ahogy az 1-es válaszoló írta

Nekem is felírtak gyógyszereket de nem oldotta meg a problémát hanem csak a tüneteket némileg enyhítette de egy idő után a mellékhatások nem voltak túl kellemesek mint pl.egész napos szédülés,nagyon rossz közérzet,gyengeség érzet,fejfájás és hasonlóságok

Ne vegyél be gyógyszereket mert becsapás és önámítás az egész

Tapasztalatból merem így kijelenteni

Inkább sportolj sokat és szaunázz meg egyéb stresszoldó tevékenységeket folytass mert stressz is tud okozni durva pánik rohamokat és persze a pszichoterápia is fontos de tb-re ilyen dologra ne is gondolj

Csak magánpraxisban kapod meg a megfelelő ellátást ez is tapasztalat legyen szó bármiről az eü kapcsán

2022. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a kettest annyiból cáfolnám, hogy nyugodtan vegyél be gyógyszereket, ha szükséges, a mellékhatások átmenetiek általában és a gyógyszerszedés kezdetén jelentkeznek. Az antidepresszánsokat például éveken keresztül is lehet szedni probléma nélkül, én is tapasztalatból írom.
2022. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!