Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi vezet ahhoz,...

Szerintetek mi vezet ahhoz, hogy valaki öngyilkossági kísérletet tegyen?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szeretethiány
2022. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden, például bántalmazás vagy mentális betegségek is.
2022. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, amikor valaki a saját negatív gondolatainak a fogja. Nem érez örömet, boldogságot és úgy érzi nem is érdemli meg. Nincs jövőképe, feleslegesnek, bénának érzi magát, így magába zárkózik, nem hisz magában, nem küzd ez ellen és nem akar így élni. Talán valami ilyesmi sodorja oda őket, hogy inkább ezt választják
2022. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Sok év.
2022. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Úgy gondolja hogy az élet annyi szenvedéssel járna számára, hogy jobb ha kilép az egész helyzetből.
2022. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Bármi lehet igazából kinek mi, rossz szülők, magány, bántás, vádolás,
2022. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek igazak, de még kiegészíteném azzal, hogy létezik az ún. anómiás öngyilkosság, amikor valaki azért öli meg magát, mert el akarja kerülni a szenvedést. Pl. hajléktalanná fog válni, ezért inkább megöli magát, vagy valaki gyógyult mentális beteg, de visszaesik és még súlyosabb tünetek jelentkeznek, akkor szintén előfordulhat, hogy az illető inkább megöli magát, mintsem szenvedjen.
2022. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
" hajléktalanná fog válni, ezért inkább megöli magát, vagy valaki gyógyult mentális beteg, de visszaesik " Igen, én épp ezekért próbáltam megölni magam. De: Azóta még rosszabb helyzetbe kerültem, mégsem tenném meg újra, legalábbis egyelőre nincsenek ilyen irányú komolyabb gondolataim.
2022. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a hirtelen döntés a besokalt a sok negatív érzelem és a kilátástalanság együttese egy gyenge pillanatban sűrítve.
2022. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Reménytelenség, és egy beszűkült állapot, amibe nem endedi be a realitást, vagy egy másik személyt, hanem mindent fekete-fehéren lát.
2022. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!