Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus személyiség...

Nárcisztikus személyiség zavaros miért is csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Amikor újra kialakítja veled a jó kapcsolatot, teper mindenfélével, és már teljesen gyanútlanná válsz vele kapcsolatban, akkor hirtelen miért lök el magától, miért kezd el szemétkedni minden ok nélkül, szurkálódni, alázgatni? Mi a jó ebben neki? Értem én, hogy sérült gyerekkorában, de nem az lenne az ő érdeke is, hogy fennmaradjon a jó kapcsolat? Milyen "ellátmány" ez az ellökés számára? Mi motiválja ebben? Régebben néztem erről videókat, de már elfelejtettem, van itt esetleg hozzáértő, aki tud válaszolni?

2022. jan. 8. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert beteg, valami eltorzult az agyában, neki ez a normális. Nincs erre konkrét magyarázat. Nem vagyok szakértő, csak volt egy ilyen pasi az életemben, teljesen kicsinált, legközelebb ha valakin csak megérzem ezt a dolgot, menekülni fogok..
2022. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem feltetlen narcisztikus bar ez most nagy divat lett:D

Szerintem ez szimpla zavarodottsag es szemetseg kevereke amit leirtal

Aki ilyennel kapcsolatot alakit ki pedig tanuljon abbol amit ettol a szemelytol kap es ne bocsasson meg neki tobbe mert aki ilyen az sosem fog megvaltozni

Mindennemu kapcsolatot elvagni akar letiltassal is minden formaban vagy ha odamegy ahol elsz nem beengedni es szoba se allni vele

Egyszer raun es keres az ilyen uj jatszotarsat maganak es igy megy mig csak el

2022. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem tud kapcsolódni egy másik emberhez. Amikor egy nárcisztikus kapcsolódni próbál, akkor többnyire nem olyan motiváció van mögötte, mint a legtöbb embernél (intimitás, bizalom, partnerség kialakítása), hanem azt szeretné, hogy csodálják őt, mert állandóan szüksége van a pozitív visszacsatolásra arról, hogy ő milyen jó, milyen szép, milyen okos. A másik embert pusztán eszközként használja, nem tekint rá független, érző személyként. Így könnyű eldobni valakit, de őket ez nem nagyon zavarja.

Ez valójában nekik óriási átok, mert szeretni valakit a világon az egyik legszebb élmény.

2022. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem rég lett vége a kapcsolatomnak egy nárcisztikus pasival,kiderült, hogy a volt barátnője mégsem a volt barátnője ép csak hergeli velem, én pedig csak az önbizalma megerősítésére szolgáltam. Rájött, hogy engem nem lehet elnyomni, nem sz@r az önértékelésem és nem fogom őt "szolgálni" a személységzavarában. Én nem türök el mindent, boldog akarok lenni, és nem hiányoznak a játszmázások sem. Most az ""ex"" csajhoz probálja visszakönyörögni magát, legalább engem békénhagy. De sajnálom azt a csajt, semmi önértékelése, semmi önbizalma, teljesen a markában tartja és totál le van épülve a csaj. De valamiért mégis jó neki ez az egész ha vele van és visszafogadja. Nekem arra volt,jó ez a kapcsolat, hogy meglássam az apró jeleket, hogy tudom kiszűrni a nárcisztikus pasit, és hogy tartsam távol magam egy ilyentől. Senkinek sem akarok a jétékszere lenni. Én harmónikus, intim, szerető párkapcsolatot szeretnék és nem játszmázni. Nem az okokon kell gondolkodni, hanem menekülni kell egy ilyen embertől amíg nem késő. Ha a nárcisztikusság még agresszióval is párosul az nagyon durva tud lenni, szerintem azok a pasik ölik meg a csajt ha szakítani akar velük. Nárcisztikussal sosem leszel boldog, nem agyalni kell hanem otthagyni. Minden kapcsolatot megszakítani ha fontos a mentális, testi egészséged és boldog akarsz lenni, és kicsit is fontos vagy önmagadnak. Ha rendszerint ilyen kapcsolatba botlasz akkor érdemes elgondolkodni rajta miért van ez, miért vonzod ezeket. Soha senki sem változik meg a másik miatt ezt sose felejtsd el, bármennyire is ígérget, sosem lesz jobb. Max a beetetési fázisban eljátssza a hősszerelmest.
2022. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Őrök körforgás aminek sose lesz vége csak ha te véget vetsz neki! Pár napig normálisabb akkor kezdek örülni h van remény vele tervezni, aztán sajnos megint talál valamit amibe belekosson, arrogansa váljon, csúnyán beszeljen velem! Mintha ez éltetné! Mintha ebből táplálkozna h a párom nehogy jól erezze mar magát! Nekem is ki kéne lépjek ebből a körből de oltári nehéz lelkileg
2022. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Kibékűl veled mert azt hiszi újra az uralma alá vonhat, aztán ha ez nem sikerül, félelmet generalsz benne, és vagy így vagy úgy próbál megszabadulni tőled, hogy biztonságba érezze magát.
2022. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos h nárci, lehet csak bizalmatlan feléd
2022. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Exem is ugyanilyen volt.. eljátszotta a kezdetekben a jó kisfiút aztán pár hét múlva lehullt róla az álarc és elkezdett beszólogatni, kötözködni.. nem lehetett a kedvére tenni semmivel sem..mintha nem is ugyanaz az ember lett volna mint akit a kezdetekben megismertem.. aztán kb. 3 hónap játszmázás után rámunt..lelécelt..2 hét múlva már egy társkeresőn hirdette magát úriemberként..vicc az egész..persze kell a következő trófea..el se köszönt személyesen..egy undorító moslék volt...nem több
2023. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ő el lett kényeztetve..mindent megkapott ..amit akart gyerekkorában.. ha valami baja volt a kapcsolatban akkor nem mondta meg nyíltan egyenesen..hanem csak célozgatott..ilyen passzív -agresszív kommunikációval.. de a baráti társaságában meg ignorált..mintha ott se lennék.. lájkolta a Facebookon az exeit..és egyik haverja csajának a lábával játszadozott a szemem láttára..nem egy jellembajnok viselkedés
2023. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kapcsolat elején ígért sokmindent természetesen egy ígéretét se tartotta be.. a telefonban még mézes mázas stílusban beszélt..
2023. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!