Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni mindennapos...

Mit lehet tenni mindennapos rémálmok ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban történtek dolgok egy bizonyos ember miatt és ezeket a dolgokat élem újra már szinte mindennap az álmaimban. Még csak nem is mostanában történtek ezek hanem 6 éve néha voltak utána is rémálmaim de nem mindennap és legalább megnyugodhattam mert ez az ember börtönbe került. Viszont hamarosan kiengedik a börtönből amióta megtudtam azóta vannak a rémálmok egyre durvábbak, legutóbb arra ébredtem, utána, hogy nagyon erősen vert a szívem és szorított a mellkasom. Ráadásul egyre hosszabbak és részletesebbek az álmok.

Lehet esetleg ez ellen tenni valamit?


2022. jan. 8. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
ptsd, röviden. a rémálmok a fel nem dolgozott traumák hozadéka valószínűleg. amiket leírtál az kezdődő pánikrohamra utalhat. nyílván xar helyzetbe vagy. amit tehetsz, hogy olyan alvási rutint vezetsz be amit be is tartasz, a rem fázis általában ébredés előtt van nem sokkal, szóval kezdésnek próbálj meg egy órával előbb ébredni ébresztőre, lehet nem lesz kellemes elsőre. de ezt érdemes megbeszélned szakemberrel, én kifejezetten a gyógyszermentesség híve vagyok, szóval a gyógyteák közül érdemes kipróbálni, engem a citromfű konkrétan kiüt. de mindenkinek más jön be. amikor ilyenen mentem át, én egy algopirinnel aludtam, vagy iboprofénnel, átmenetileg csak. az altatóknak elég sok mellékhatása van, de a te esetedben ha nagyon muszáj akkor a dormicumot mondják jónak, de ezt pszichiáter írja ki. és természetesen pszichológus. de vannak telefonos segélyvonalak, ,már az segíteni fog, ha kibeszéled magad. nem vagy egyedül. erős vagy.
2022. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!