Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek vagy gyógyult...

Pánikbetegek vagy gyógyult pánikbetegekhez lenne egy fontos kérdésem vagy aki jártas a témában. Mi segítene?

Figyelt kérdés
1 éve küzdök lassan pánikbetegséggel/szorongással. A lehető összes vizsgálatot végig jártam ami szerencsére negatív. De stressz helyzetben vagy ha menni kell valahova vagy ha már üzletben vagyok stb erős hányinger tör rám. Tudom pszichológushoz kellene mennem de amíg nem jutok el oda vagy akinek van tapasztalata hogy orvos és gyógyszerek nélkül hogy gyógyult ki tudna tanácsot adni? Nálam ez a mély lélegzetvétel amit sok helyen olvasok nem segít ugyanúgy érzem hogy ingerli a torkomat valami mintha hányni készülnék. Nektek mi vált be? Vitamin vagy ilyesmi? 27F

2022. jan. 8. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%
Ja a 9esnek még annyit, hogy biztos akkor tisztában vagy szorongás és a pánikbetegség kémiai hátterével is, gondolok itt a kortizol, adrenalin, noradrenalin, szerotonin, dopamin termelésre, kibocsájtásra. Tegyük fel, ha ezzel van baj, akkor majd akaraterővel, gyógyszer nélkül elkezd mondjuk több szerotonint termelni a szervezete igaz? :D Na akkor én fejen fogok előtted pörögni meztelenül. :D Látszólag fogalmad sincs arról miről beszélsz, de azt nagyon tolod, gratulálok hozzá. :D
2022. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
El se olvastam:) pà
2022. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Magadat jellemzed ezzel. Persze neten, mint noname lehet hülyeségeket írni kétségbeesett beteg embereknek. :)
2022. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

Az első nagy roham után utánna olvastam a tünetek alapján mi is a bajom.


Amikor ott voltam összerogyva az ágy mellett átfutott az agyamon minden.Szívinfarktus,elvonási tünet (piáztam már régóta),minden.

Majd amikor enyhültek a tünetetek jöttem rá,hogy ez valami más.


A WC-n rohamot kaptam,vagy az utcán,miután kiléptem a kapun és elmentem 2 háznyira.

A munkahelyemen szarul lettem már akkor ha el kellett menni 20 méterrel odébb,mert nem tudtam hogy élve sikerül-e.


Volt hogy sétáltam az utcán és úgy éreztem kiestem a testemből.Baszott ilyesztő élmény azt elhiheted.


Több hétig mintha egy idegen bolygón élem volna.Az emberek,amit csináltam azok ismerősek voltak,de egy másik világban.Féltem,hogy megőrülök.


Szóval milliónyi irreális probléma okozott gondot.


Ami az önterápiám volt az az,hogy minden amitől féltem azzal szembementem.


Az első összedőlés után már 2 hónappal felültem a repülőre (szólok,a budin már szétverte a szívem a mellkasom).


Direkt bemásztam szűk helyekre,elkezdtem hosszúkat sétálni a háztól a párommal,majd egyedül.



1,5 év után egyszerűen megszűntek a rohamok.


Eleinte a nagyon durva fejben nem megoldható esetekben vettem be Frontint,amit valami kamu szöveggel kiírattam a háziorvosommal.


Aztán rájöttem,hogy a rohamokat (napi 3-5) és az éjjeli hirtelen felébredéskor jelentkező 170-es pulzust és halálfélelmet nem ez oldja meg,hanem a figyelem elterelés,kezdtek enyhülni lassan a tünetek.


Majd,mintha elvágták volna megszűntek.


Ennek lassan 1 éve.


Szóval ebből ki lehet jönni,csak keresni kell a megoldást.

A gyógyszer nem az.Az csak segítség.Figyelni kell arra,hogy ne legyél függője,mert nem az oldja meg a gondot.


Szembe kell menni önmagaddal és a félelmeiddel és menni fog...

2022. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!