Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tarthat-e még a skizofrenia...

Tarthat-e még a skizofrenia vagy lehet felre diagnosztizaltak?

Figyelt kérdés
2017 elején bekerültem nyílt osztályra pszichiátriára. Ott F4320 (Alkalmazkodási zavarok) és F39H0 Nem-meghatározott hangulat- (affektív) zavar-t diagnosztizáltak. Ezek után frontin szedése lett javasolt illetve, hogy keressem fel a kerületi szakgondozót ahova most mentem el. Beck kérdőíven 24 pontom lett ami (súlyos) illetve Spielberger STai teszt-en 62 pontom ami szintén súlyos. Diagnózis a tegnapi nap F3160/3 Dipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetek észlelhetőek. 2012-ben voltam először ezen a kerületi pszichiátrián. Ahol F2060-at diagnosztizáltak. Utanna neztem otthon ennek a kodnak es (Schizophrenia simplex). Erről tegnapi napig fogalmam se volt csak mikor mentem kerületi pszichiátriára ahol papiron van előzménybe, hogy ezt diagnosztizálták nálam. Nem tudom mi alapján, ugyanis nem hallok hangokat nem voltak téveszméim. Egy rorschach teszt-et csináltak akkor velem. Kaptam gyógyszert amit kb 3-4 hónap múlva elhagytam és nem szedtem többé.
2017. máj. 4. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen tünetekkel csak elmentél akkor is dokihoz, esetleg elvittek.

Mik voltak azok?

Azóta megszűntek?

Dolgozol? Munkádat el tudod látni?

2017. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy 5eves kapcsolatom ert veget es amiatt kersestem fel szakembert mert. Erzelmileg semlegesse valtam abba az idoben empatia hianya mas emberekkel valo erdektelenseg. Illetve társasági izoláció. Nem erdekelt semmi. Eltompult erzelmek nehezen tudt barmit is kimutatni.
2017. máj. 4. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A skizofrénia nem gyógyítható a legtöbb orvos szerint. Amiket írsz, azok ennek a tünetei, de lehet, hogy nálad enyhébb, ha normális életet tudsz vele élni.
2017. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Munkamat rendesen vegzem semmi valtozas nincs. Sot sokszor dicsernek es egyeb dolgok :)
2017. máj. 5. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát "nagy tudású" az orvosok azt mondják, hogy gyógyszerek nélkül nem is lehet normális életet élni, de biztos vannak ilyen esetek is. De lehet, hogy téged annak idején félrediagnosztizáltak.
2017. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor diagnosztizálnak félre.
2017. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!