Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek önygilkosságon...

Ha valakinek önygilkosságon járnak a gondolatai, és pszichológushoz fordul, az segít neki, kitöröli az agyából az ilyen gondolatokat a segítség?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segít! Segít megoldani a krízishelyzetet, amiben éppen vagy és segít az okokat is feltérképezni.
2010. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem igen, de mért érdekel ez a kérdés?
2010. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
lehet, nem nehéz kitalálni... a különbség annyi, hogy nem szeretném megtenni, csak mindig ez jár a fejemben..:(
2010. szept. 8. 17:33
 4/10 anonim ***** válasza:
A különbség köztünk, hogy én meg is tenném :S
2010. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de inkább ne... én hétfőn megyek pszichológushoz, akkor fordulj te is hozzá
2010. szept. 8. 21:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem magánpszichológushoz mész, el se menj! Voltam kórházban, az ottani pszicológus/ok nagy ívben tett/ek rám, és a tapasztalatok/elmondottak alapján állítom, az egész országban így van. A magánrendelést is kipróbáltam, kezdtem javulgatni, de az meg elvitte volna az összes pénzemet, így abbahagytam. Ha megengedheted magadnak, menj el, segíteni fog, de Neked is akarnod kell! Nem elég csak beállítani hozzá, mert ebből kimászni nagyon nehéz. Van ennek egy tudományos neve: Borderline személyiségzavar, magyarul: Határeset. Ezt csak úgy mellékesen említem. Utánaolvashatsz, bár ne vegyél mindent magadra, ebben is vannak amolyan kategóriák, enyhébb, súlyosabb....

Magam részéről letettem mindenről. Neked gyógyulást kívánok!!!!

2010. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na ez nagyon ismerős nekem, nekem kényszeres gondolataim vannak, kórházban is voltam, azóta ellenállhatatlan vágyat érzek az önkárosításra, ez tőlem tök irracionális, ez lenne veled is? van valami betegséged?
2010. szept. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen!! Sztem ez. Nincs tudtommal...de lehet h ez személyiségzavar...?.
2010. szept. 11. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy fennálló személyiségzavarnak része lehet az állandó öngyilkossági gondolat esetleg kísérlet. Pszichiáter szakorvoshoz, klinikai szakpszichológushoz kell fordulnod sos!
2010. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krisztián9718 válasza:
hát én is voltam már igy pl szilveszter kor be gyógyszereztem magam de szerintem semmi értelme sincsen
2015. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!