Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Introvertált lennék? 25/L...

Introvertált lennék? 25/L (részletezem lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek egyedül lenni. Vannak barátaim, velük is jól elvagyok, de nem annyira, mint egyedül. Amikor velük vagyok - persze, jól érzem magam, de - kis idő után újra egyedül akarok lenni. Szívesen beszélgetek ismerősökkel, rokonokkal, de csak egy kicsit. Na jó, legtöbbször fel se akarom venni a telefont, vagy ha a kezembe adják, hogy "XY az, legalább köszönj neki" megkérdem hogy van, aztán hozzáteszem, hogy "Bocsi, de most mennem kell". Utálom, ha a szomszédok megállítanak beszélgetni. Ha meglátok egy ismerőst az utcán, reménykedek benne, hogy nem vesz észre, vagy úgy teszek, mintha telefonálnék, vagy elfordulok, másmerre nézek. Étteremben dolgozok, mégis azt szeretem, amikor kevés a vendég, vagy leginkább azt, amikor nincs. Így legalább szintén egyedül lehetek, nem kell elviselnem másokat.

Amint kilépek a lakásból, zene on. Már a kabát felvétele után rakom a fülhallgatót a fülembe, és úgy teszem ki a lábam. Amíg kint tartózkodok, folyamatosan megy a zene (akkor is, ha boltba megyek, vagy ha csak leugrok a mellettem lévő kis boltba, ami néhány másodpercre van tőlem). Ezáltal ki akarom zárni a külvilágot. Nem járok discoba, se házibuliba. Egy legjobb barátnőm van, akivel nagyon szeretek együtt lenni. Sajnos nem egy városban lakunk, de amikor találkozunk, mindig nagyon boldog vagyok. Akkor érzem magam igazán felszabadultnak, ha csak mi ketten vagyunk. Például, amikor télen elmentünk korcsolyázni, csak mi ketten voltunk a pályán, és nagyon örültem. De később, amint csatlakoztak mások, teljesen elment a kedvem.

Ha bemegyek egy étterembe, boltba, akárhova, mindig azt érzem, mintha mindenki engem nézne. Iskolába se szerettem járni, mert mindig azt hittem, hogy engem figyelnek, rólam beszélnek.

Szeretek egyedül kikapcsolódni. Egyedül beülni egy kávéra és sütire (legjobb, ha rajtam kívül senki nincs a cukrászdában; gyakran van ilyen, olyankor nagyon jól érzem magam); egyedül shoppingolni; egyedül csak úgy sétálni olyan helyen, ahol kevesen vannak, vagy egyáltalán nincsenek emberek. A csapat munka nem igazán megy, mert jobban koncentrálok, jobban teljesítek, ha egyedül csinálok meg valamit. Nem szeretem, ha írogatnak (messenger, insta, viber). Válaszolok mindenkinek, mert nem akarok bunkó lenni, de van, hogy napokba beletelik. Ha valaki megdícsér rajtam valamit, vagy adnak ajándékot, sose arra gondolok, amire mások, hogy "De aranyos vagy, köszönöm szépen" hanem arra, hogy "Tuti van valami hátsó szándéka" "Biztos nem gondolta komolyan" "Tuti azért adja ezt az ajándékot, mert neki nincs rá szüksége, és csak átpasszolja nekem" "Jaj, hát ez le volt akciózva, és azért ezt vette. Nem is szeretem ezt a csokit. Hülyének néz?"

Most így hirtelen ennyi lenne. De mit gondoltok? Mi a véleményetek?



2022. jan. 13. 22:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, és sokan mondják, hogy olyan csendes vagyok. Persze hogy az vagyok, ha nem akarok velük beszélgetni. Ha akarok mondani valamit, akkor majd mondok.
2022. jan. 13. 22:23
 2/20 A kérdező kommentje:
Még valami. Nem szeretek középpontban lenni. Nagyon nem.
2022. jan. 13. 22:24
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez lehet autizmus is
2022. jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2022. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Én is pont ilyen vagyok. A leírtak alapján bizony introvertált vagy. Sajnálom / gratulálok. :D


[link]

2022. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tuti. De ha neked így jó nekünk is.
2022. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg kár már mindenre kitalálni valami mentális zavart. Egyszerűen ilyen vagy, mint még nem is gondolnád hányan. Már mindenkire, aki kicsit csendesebb, nem akar a központban lenni, szeret egyedül lenni stb. divat egyből ráfogni, hogy intro...
2022. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertáláság nem mentális zavar, hanem egy teljesen normális személyiségjegy
2022. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Vagyis annyiban hátrány, hogy nehezen lesz így boldog párkapcsolatod, bár lehet, hogy nem is akarsz.
2022. jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
5# Kitöltöttem, és 85%-os lett.
2022. jan. 13. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!