Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Átalakulhat egy introvert...

Átalakulhat egy introvert személyiség extrovertálttá és fordítva?

Figyelt kérdés
És van olyan, hogy egy extrovertált nem tud kiteljesedni a társadalmi fóbiája miatt és introvertáltnak hiszi magát, illetve összezavarodik?
2021. szept. 25. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Egy extrovertáltnak nincs társadalmi fóbiája, pont azért extrovertált…

És amúgy igen, ismerek is ilyeneket. Pl én tinikoromban nagyon félénk és introvertált voltam, aztán 18-23 évesen nagyon extrovertált, sokat jártam el barátokkal, mostanra pedig megint visszavettem, hangulattól függően hol introvertáltabb vagyok, hol extro. Bár nekem személyiségteszteken is mindig az jön ki, hogy 50-50% intro/extro vagyok.


Ismerek olyat is, aki tinikorában a figyelem középpontja volt, felnőttként meg alig van pár barátja, nem érdekli már a társaság.

2021. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
100%

Jung szerint (aki ezt az egész modellt az introvertált és extrovertált fogalmával együtt kidolgozta) a személyiség alapirányultsága utólag már nem változik meg (tehát nem alakulhat át egyik a másikká), de az előfordulhat, hogy felveszi az ellentétes viselkedést (kompenzációként vagy más okból), mivel senki sem "csak introvertált" vagy "csak extravertált".


"És van olyan, hogy egy extrovertált nem tud kiteljesedni a társadalmi fóbiája miatt és introvertáltnak hiszi magát, illetve összezavarodik?" -- igen, és valószínűleg elég gyakori is az ilyen.


Éppen ezért soha nem egyszerű kideríteni valakiről, hogy valójában melyik.

2021. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagyobb része inkább ambivertált. Helyzettől függően introk vagy extrok vagy épp az adott társaságtól/környezettől esetleg hangulattól is függhet.


Drámai átalakulások azért ritkán vannak. Inkább az egészségtelen működés ami bezavarhat. Pl ha valakinek szociális fobiaja van vagy egy kiló kenyeret se mer kérni az már eléggé egészségtelen mukodesre vall.

2021. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellett lepontozni? Egy felnőtt ember már lehet nem nagyon változik, de tinikorban még simán mozoghat a skálán az ember, lehet az osztály legcsendesebbje egy bulikirálynő lesz pár év múlva, a nagyszájúak meg zárkába vonulnak. Szerintem mindenki ismer ilyeneket, nem programozott robotok vagyunk, mindenki változhat az élete során.
2021. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

ma 11:52

Ennyi erővel mindenki ambiverált. Aki csak és kizárólag egyik vagy másik módon üzemel, az nem csak introvertált vagy extravertált, hanem beteg is.

2021. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
A hormonális változások hatására az agyi működések is kissé átalakulnak, ez elsősorban kamaszkor táján feltűnő. A későbbi változások lassúak, itt már az agyi leépülések hatása is érvényesül, a pár évtizeddel korábbi személyiséggel összevetve lehet drámai a változás.
2021. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, nem attól lesz valaki introvertált vagy extrovertált, hogy mennyire szeret emberek közé járni, hanem attól, hogy mi az a közeg, ahol fel tud töltődni. Ha valaki gyakran érzi, hogy lefárasztja az emberek közelsége és magányra van szüksége, hogy pihenjen, akkor introvertált, ha valakit a társaság tölt fel, akkor az extrovertált. Szerintem ezen nem nagyon lehet változtatni.

Viszont ettől függetlenül egy introvertált is érezheti magát jól társaságban, élhet aktív szociális életet, csak épp utána kell neki pár óra vagy nap, amikor egyedül lehet. Ugyanígy egy extrovertált is élvezheti a magányt és lehetnek problémái, amik miatt megy emberek közé, de mivel lételeme, hogy társaságban legyen, hosszú távon nem bír egyedül maradni.

2021. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!