Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet jönni valahogy a...

Le lehet jönni valahogy a pszichiátriai gyógyszerekről?

Figyelt kérdés
tud ebben doki segíteni, esetleg drogelvonó? pánikbeteg voltam több mint 10 éve, azóta szedem a nyugtatót és az antidepresszánst és egyedül nem tudom abbahagyni, mert pár nap után újra visszajönnek a pánikbetegség tünetei
2022. jan. 15. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen kell hozzá orvos! Ő tudja úgy "leépíteni" az adagokat, vagy más típusú gyógysert (kisebb hatóanyagúakat) felírni, hogy szépen fokozatosan le tudj állni!
2022. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ezért kellene a gyógyszer szedés mellett pszichoterápiára járni.

A kórházban is ugyanannyit tudnak tenni, mint te otthon. Mindenképp lesznek elvonási tüneteid, nyugtatót nem véletlenül lehetne csak pár hétig szedni. Szépen lassan kell csökkenteni az adagot, mert akkor az elvonási tünetek is enyhébbek lesznek. Itt a fokozatosság a lényeg.

Mit szedsz és mennyit?

2022. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1×0,25 Frontin

1×60mg Cymbalta


járok én dokihoz rendszeresen, de le se.... felirja a gyógyszert aztán mehetek. és hiába kérem, hogy szedjen le róla azt mondja, hogy nem lehet, életem végéig kell szedni

2022. jan. 15. 10:47
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha ilyen a doki hozzáállása, akkor keress másik orvost, vagy próbálj meg egyedül, fokozatosan leállni.

Mondjuk egy hónapig szeded minden másnap, és figyeled magad, hogy hogy reagálsz a kihagyásra. Aztán ha semmi gond, akkor minden harmadik nap szeded be....., és így tovább.

A gyógyszer nélküli napokon ihatnál gyógynövényes nyugtató teát.

2022. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Az elvonáshoz csak annyi ideig kell orvos, amíg felírja a receptet. Én 2 mg rivotrilról szoktam le egyedül, de több olyat is ismerek, akik 5-10 mg xanaxról jöttek le önállóan. Lassan kell csökkentgetni a dózist, és hónapok alatt eljutni a nullára. Amik neked visszajönnek, azok nem a pánikbetegség, hanem az elvonási tünetek.
2022. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan rettentő erős pánikrohamok törnek rám folyamatosan elvonási tünetként ha elhagyom az antidepresszánst
2022. jan. 15. 12:07
 7/12 anonim ***** válasza:
És hogy próbáltad abbahagyni? Egyszerűen csak nem szedted, vagy fokozatosan?
2022. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kapszulát hogy lehet fokozatosan elhagyni? Még az sem működik hogy félbe töröm.
2022. jan. 15. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:
8: nincs az a kapszula kisebb hatóanyagtartalmúban is???
2022. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van feleannyi hatóanyaggal is a cymbalta...


[link]

2022. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!