Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátriai gyógyszerek...

A pszichiátriai gyógyszerek eddig hány embert öltek meg?

Figyelt kérdés
Van róla feljegyzés?

2021. dec. 11. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem a kérdést. Hogy érted, hogy megöl? Hogy hosszú évekig szedi vlk és májkárosodása lesz? Vagy hogy?
2021. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

4678564646-t.

Szerintem lehetetlen erre válaszolni... sokszor még egyszerűbb betegségeknél sem egyértelmű, miben halt meg az ember. Abban amúgy biztos vagyok, hogy rengeteget...

2021. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Hirtelen mellekhatasok miatt (szivhalal, hallucinalas, ongyilkos gondolatok)? Tuladagolas miatt? Gyogyszerre ivas miatt? Rossz gyogyszervalasztas miatt? Hosszutavra egeszsegre karos mellekhatasok miatt?

Legalabb annyit, mint ahany ember csak a gyogyszerek miatt nem olte meg meg magat.

2021. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet pontosan meghatározni, ezért nincsen róla feljegyzés. Például lehet, hogy valaki meghalt balesetben, vagy valamilyen testi betegségben fiatalon, de ha ez nem történt volna meg vele, hosszú távon meghalt volna az általa szedett pszichiátriai gyógyszerek mellékhatásaitól is. Az is megtörténhet, hogy egy szívbeteg embernek további keringési problémákat okoz egy adott gyógyszer és meghal tőle, de ha testileg egészséges lett volna, vagy másmilyen gyógyszert kapott volna, nem esett volna semmi baja. Például az ilyen esetek miatt nincsenek pontos adatok arról, hogy egy adott gyógyszer mennyire veszélyes és mennyi ember halt meg bármilyen módon tőle. Ez nem csak a pszichiátriai gyógyszerekre vonatkozik, hanem minden egyéb gyógyszerre is. Szerintem csak akkor szabad gyógyszert szedni, ha tényleg semmilyen más megoldás nincsen.
2021. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1: bármilyen eset, amely a gyógyszerhez köthető.

Amiket a #3-as válaszoló írt.

4-es: igen, más gyógyszerek is, de a pszichiátriai gyógyszerek különösen, főleg az antipszichotikumok okozhatnak súlyos dolgokat.

És sajnos úgy osztogatják, mint a cukorkát...

2021. dec. 18. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Hidd el, az antipszichotikum pont az a kategória, amit nem osztogatnak úgy, mint a cukorkát. Inkább a beteg betegségbelátásával lehet gond, ami a pszichiátriai kórképeknél speciel elég gyakran jelent problémát.
2021. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

6.

Nálunk volt példa a pszichiátrián arra, hogy valakinél semmilyen betegséget nem diagnosztizáltak, csak magában arra adtak neki antipszichotikumot, hogy általában agresszív szokott lenni. Tehát felírták egy egészséges embernek. Ezt azért lehet, hogy nem kellett volna. Egyébként nálunk majdnem minden beteg kapott antipszichotikumot.

2021. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
7: szerintme nem vagy orvos hogy te donts a gyogyszerelesrol es biztosna okkal adtak.
2021. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8.

Ha okkal adták, ha nem, miután kijut a beteg a pszichiátriáról, ha nem akarja, nem fogja többet bevenni a gyógyszert. Az pedig nagyon furcsa, hogy majdnem mindenki csak antipszichotikumot kapott.

2021. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit irányt váltott a kérdés, de igen, kb mindenkinek adnak. Én is voltam, enyhe depresszióval, rögtön kétféle gyógyszer, aminek amúgy olyan fizikai mellékhatásai is lettek, amit azóta is szenvedek, és jelentősen csökkentette az életminőségem. Gusztustalan az egész. Bent is feküdtem rövid ideig, olyanokat tapasztaltam, hogy leesett az állam. Példának erejéért szobatársam KÉRÉSÉRE adtak neki a megengedett napi adagnál több nyugtatót. Kérdés nélkül. Pedig a főorvos még egy empatikus nő volt az osztályon, és még így is...
2021. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!