Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok! Éreztétek már...

Depressziósok! Éreztétek már hogy nem tudtok mit kezdeni az időtökkel mert semmire nincs kedvetek és előttetek áll még a fél (vagy az egész) nap?

Figyelt kérdés
Én mindig ezt érzem, ilyenkor rengeteget eszek, vagy ruhákat rendelek, teázok, alszok, filmeket nézek, sétálgatok. Ezt mind úgy hogy közben teljesen üresnek érzem magam és nincs kedvem élni sem, csak próbálom kitölteni az űrt a lelkemben reménytelenül.

2022. jan. 16. 19:53
1 2 3
 1/26 petizacc ***** válasza:
100%
Hétvégente a fél napot az ágyban töltöm, szóval nem hiszem hogy te lennél az egyedüli. :)
2022. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Én azt érzem, hogy nincs elég időm.
2022. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Most is azt érzem... Rohadt nyomasztó egy érzés...
2022. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, így híztam meg, pótcselekvésként ettem. Ha épp nem aludtam vagy feküdtem akkor ettem, mert akkor úgy éreztem, hogy boldog vagyok. Az előtt nem voltak ilyen gondkaim, soha nem volta 50 kilótól több, most meg majdnem 70 vagyok és nem érdekel, sőt semmi nem érdekel, azt hiszem ki fogok esni egyetemről de annyira nincs erőm semmihez, még az is fáraszt, hogy fekszek, vegetálok egész nap, annyira üres minden.
2022. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általában felkelni sincs kedvem. Mire ráveszem magam hogy valamit csináljak, elmegy a fél nap.

Közben meg persze rosszul érzem magam mert lenne bőven dolgom. Még a szórakozást is feladatnak érzem.

2022. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyan ez volt velem is, míg depressziós voltam éveken át.

Képes lettem volna 0-24 az ágyban feküdni, képes voltam ugyan azokat az weboldalakat újra és újra lapozgatni.

Sorozatokat nézni újra és újra.

Napom fénypontjai talán azok voltak, mikor vettem egy energiaitalt, és leültem valami padra egy fél doboz cigarettát elszívni egy óra alatt mondjuk.

Aztán vissza a lakásba tespedni, sorozatozni és pörgetni az oldalakat. Nyomasztó volt minden egyes nap.

Ez ilyen, mármint a depresszió.

2022. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak magamat írtam volna, ugyanez ráadásul még olyan időszakom is volt hogy egy zenét nem bírtam meghallgatni olyan állapotban voltam.
2022. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Leírni sem tudom, mennyire unalmas, fárasztó, egyhangú, nyögvenyelős, borzalmas az egész... Ma például tiszta ágyneműt akartam felhúzni, de az első paplanhuzat nem volt jó (kicsit keskeny volt, viszont rövid). Ezért abbahagytam a projektet, kb. 9 órával később végül megcsináltam (találtam egy pont megfelelő méretűt). Komolyan mondom, a gyerekeket megszülni könnyebb volt, mint ez. :) (Na jó, kicsit túlzok.)


Semmit nem csinálok egész nap. És időnként annyira fáj minden, hogy szinte levegőt alig kapok.


Furcsa, mert voltam már olyan fajta depressziós, hogy öngyilkos akartam lenni, de szinte az jobb volt.

2022. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Pontosan, nekem is volt olyan időszakom amikor öngyilkos akartam lenni és még az is jobb volt ennél.
2022. jan. 16. 21:32
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicc, hogy alig várom, hogy elteljen a nap és végre este legyen és aludhassak. De azért olyan este 8-9 körül dühösen és sértődötten veszem észre, hogy "már ilyen késő van". Mintha komolyan számítottam volna arra, hogy csinálok vmit...
2022. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!