Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már depressziós:...

Aki volt már depressziós: éreztétek már úgy, hogy annyira elvesztetek a saját megoldhatatlan problémáitokban, hogy nem tudtok valódi gyászt átélni?

Figyelt kérdés

Rengeteg szorongok, gyakran kilátástalannak érzem az életem. Olyan problémám van, amivel úgy érzem, megvert a sors, és nem tudom, hogy megoldódik-e valaha. 5-6 éve hasonló állapotban vagyok, lehet, hogy több is.


Most meghalt egy hozzátartozóm, és egyszerűen nem érzek megrendülést. És ez nagyon rossz érzéssel tölt el. Mintha a saját dolgaim mellett nem jutna hely a gyásznak, mintha annyira zsibbadt lennék, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Normális ez?


2019. febr. 19. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nagypapám, és édesapám halálakor is depressziós voltam. Éreztem, hogy másképp hat rám a gyász, mintha nem lenne nekem is problémám, nem tudtam teljes egészében gyászolni. 26/F
2019. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, pont ez a depresszió, ez így normális. Ne aggódj emiatt! Persze ezt nagyon könnyű mondani, tudom.
2019. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom segít-e, de nálam is ez a helyzet. Évek óta egy "állapotban" leledzek, ez idő alatt elveszítettem egy unokatestvért, egy nagypapa szerűséget, és egy távoli ismerősömet. Nem igazán éreztem semmit. Sajnáltam őket, valamilyen szinten, de egyáltalán nem viselt meg, csak azt vártam, hogy a környezetem vissza álljon a "normális" kerékvágásba és ne keljen úgy tennem mintha meg lennék rendülve.

Elég szörnyű így leírva, de hát ez a helyzet.

2019. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam fordított a helyzet édesapám halála után nem érdekelnek annyira a saját problémáim amik miatt egy hete még legszivesebben meghaltam volna,most olyan minden mindegy érzésem van
2019. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!