Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki anorexiás?

Miért lesz valaki anorexiás?

Figyelt kérdés
Én megértek minden mentális betegséget/zavart de ezt az egyet képtelen vagyok és szeretném megérteni, hogy fejben se ítélkezzek az ilyen emberek felett mert biztosan nagyon nehéz nekik, csak meg szeretném érteni hogy miért teszi ezt magával valaki, miért jó az neki. Semmi rosszindulat nincs bennem, tényleg csak meg szeretném érteni :)

2022. jan. 17. 03:27
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Mivel laikus vagyok, csak feltételezni tudok: Társadalmi nyomásra szorongás, rettegés keletkezik az illetőben, idealizált, nem valóságos fotókat lát és hogy "ezek sikeresek", erre rágörcsölve indulhat be szerintem.

Itt olvashatod szakszerű megfogalmazásban:

[link]

2022. jan. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Általában valamilyen mélyebb lelki problémának a tünete. Nem egyszerűen arról van szó, hogy az illető karcsú és vonzó szeretne lenni, ez esetleg csak a kiindulópont lehet. Sokkal inkább valamilyen bánat, lelki trauma vagy megoldatlan konfliktus miatt azt mondja magában, hogy dögöljek meg de nem eszek. Leginkább az éhségsztrájkhoz tudnám hasonlítani. Az a különbség, hogy míg az éhségsztrájk esetében a célok és az indítékok tudatosak és kimondottak, addig az anorexia esetében az indítékok el vannak süllyesztve a tudattalanban, és az illető maga sem tudja már valójában miért csinálja. Az hogy kövérnek látja magát csak duma, amit magának is bemesél. Onnantól kezdve hogy a folyamat beindult lényegében egy ördögi kör, hasonlóan a függőségekhez.
2022. jan. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
40%
Jó a kérdés, én a bulimiát jobban nem értem.
2022. jan. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhh hát volt hogy én bűntudat miatt úgy éreztem hánynom kell, rendesen hányingerem volt magamtól, ezért hánytattam is magam, de semmi testképzavarom nem volt, szóval nem tudom mennyire számít ez bulimiának.
2022. jan. 17. 07:46
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Egy-két alkalom nem számít annak, ez egy betegség, ami folyamatosan fennáll.
2022. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én voltam, testkézavar az ember azt hiszi hogy még kövér és még fognia kell és annyira bele szokik a kcal számolásba hogy nem bírja abbahagyni és fél ha abbahagyja a diétát inkább koplalást akkor visszahízza az egészet
2022. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bűntudat. Nem érdemli meg az ételt se. Ez összekapcsolódik azzal a jó érzéssel, hogy csinos lesz( egy darabig) és hogy legalább ezt " jól" csinálja, van kontrollja, ő irányít.
2022. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Ez lesz a megoldás!

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé."

2022. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Sokszor a szülő-gyerek kapcsolat, gyakran az anyával való tudatalatti konfliktus áll a háttérben. Túlzott teljesítmény kényszer, akár külső nyomásra, akár belső céloknak való túlzott megfelelni akarás, tökéletességre törekvés mindenben.

Bármilyen probléma, ami miatt az illető úgy érzi, hogy el akar tűnni a világból, és fokozatosan ez is történik vele.

Nem kéne ítélkezni. Nem arról van szó, hogy elkényeztetett p.csák szépek akarnak lenni, tökéletes modell alkattal. Vékonyak akarnak lenni. Vagy egyszerűen nem akarnak kövérek lenni, de bármilyen vékonyak, úgy látják, mintha dagadtak lennének, szégyellik a testüket. Mindig valamilyen komolyabb lelki ok áll a háttérben. Mellékesen közrejátszhat a médiában hirdetett karcsú szépségideál, de önmagában ez még nem vált ki betegséget.

2022. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!