Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszer beteg vagyok vagy...

Kényszer beteg vagyok vagy autista?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kényszeresen igazgatok dolgokat, pl. A szennyest osszehajtogatva teszem be a tartoba, mindenemet kivasalom, a bugyin, zoknin kívül, mindent úgy szeretek ha mindig ott van, ahova letettem, utazás közben ezeket a dolgokat eloveszem fejben, alvás előtt, felkelés után is, (nyilván minden kikapcsolasa, ajtó bezárása is előjön), de mondjuk ezek érthető óvintézkedések.

Ez kényszeres, beteges?

Ha igen, hogy lehetne ezen “ javítani” pszichológus nélkül?



2022. jan. 18. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Ez szerintem csak túlzott óvintézkedés. És túlzott rendszeretet. Ha a mindennapi életedben nem akadályoz akkor felesleges tenni ellene
2022. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szenvedsz tőle (vagy a környezeted)? Ha igen, akkor mindegy, mi a neve, OCD vagy autizmus, érdemes pszichológussal konzultálnod. De ha jól érzed magad így, akkor nem kell, hisz akkor nincs is probléma, nincs min segíteni.
2022. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

akkor kényszerbetegség ha nem úgy csinálod és emiatt szorongsz vagy folyamatosan stresszelsz.

autizmushoz szerintem ennek nincs köze, akkor más bajaid is lennének

2022. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok autista ocd-s
2022. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!