Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet fura kérdés, de...

Ez lehet fura kérdés, de hogyan tudnám teljesen kisírni magamat?

Figyelt kérdés
Egészen gyerek korom óta mindig is vissza tartottam a sírást.(Igazából csak így próbáltam erősebbnek tűnni stb, de már rájöttem hogy ez nagy butaság). Ezzel az a legnagyobb gond, hogyha mégis kb évente 1x kitörik belőlem egyszerűen nem tudom abbahagyni… és már számtalan kellemetlen szituációt okozott. (Pl legutóbb vizsgán elkezdtek folyni a könnyeim és egyszerűen bármit mondott a tanár képtelen voltam abba hagyni, de még jó pár ilyen kellemetlen eset van a hátam mögött) Egyszerűen ha elengedem az érzéseimet csak úgy dől belőlem a könny megállíthatatlanul.Akár milyen hülyén hangzik, de én biztos vagyok benne; hogy ezek az évekig vissza tartott könnyeim. Hogyan tudnám magamból kiadni a múltbeli dolgokat és teljesen kisírnom magam? 21L

2022. jan. 20. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, mindig lesz olyan helyzet, ami feszültséget okoz, és sírni fogsz. A könnyek nem fogynak el, mint ahogy az érzelmek sem.

A múltbéli dolgok feldolgozására ott van a család, barátok segítségül, és/vagy a pszichológus.

2022. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy nem fog soha “kifogyni”. A lényeg hogy szeretném megtanulni kontrolálni. Ha sirok, akkor képes legyek egy idő után abbahagyni, ne csak dőljenek könnyeim fél napig, megállíthatatlanul, amikor már nincs is semmi bajom úgy igazán!
2022. jan. 20. 01:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 vedd észre, hogy még mindig abban vagy mint régen. még mindig el akarod nyomni, csak már úgy hívod ezt az elnyomást, hogy te akarod kontrollálni :)
2022. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tán ezek valami gyerekkori feldolgozatlan élmények, egy EMDR terápia lehet segítene! www.emdr.hu
2022. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem rég nekem is ilyesmi problémám lett. Régen ha szomorú voltam minden gond nélkül kisírtam magam és jobban lettem. Mára már se kedvem hozzá sem pedig értelmét nem látom, hogy sírjak. Több féle képpen is ki lehet adni magadból. Nekem az segít manapság ha kibeszélem magamból esetleg "kitombolom" magam pl test edzés közben esetleg valami más sportban. De semmi esetre se nyomd el magadban az érzelmeket. Emberek vagyunk ezek tesznek minket különlegessé.
2022. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a sírás mellett még valamilyen kreatív tevékenységet is javasolnék, tehát pl. írj egy verset a nyomorodról, vagy csak írd le, hogy mivel, kivel mi a bajod, és ki hová menjen a csipába, kézzel, tollal, jól belevésve a papírba. Le is rajzolhatod gyerekrajz szinten is akár azokat, akikkel bajod van, s beléjük a villámot. Ez is tud segíteni sztem. De amúgy terápia kéne, vagy önsegítő könyvek. Pl. most jelent meg a Szorongás feloldása című az Ursus librisnél.
2022. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!