Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a lehetőségeim?

Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Évek óta járok terápiára. Már voltam vagy 7 különbözőnél. Egyszerűen nem segít semmi. Se gyógyszer se terápia. Most harmadik gyógyszeremről szoktatom le magam mert nem ér semmit. Úgy érzem hogy nem tudok már mit tenni.

2022. jan. 20. 02:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak? Van többé-kevésbé normálisnak tekinthető életed?
2022. jan. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg próbálj lemenni dedóba és így nagyon konkrétan megnézni, hogy mik a helyzetek ahol nem működsz jól és valahogy azokra egyesével specifikus megoldásokat felépíteni. Szóval ne ilyen általános megoldást.
2022. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Néha úgy érzem, hogy jól tudom élni az életem. Aztán történik valami és hetekig nem tudok aludni, egy zombivá válok aki képtelen elvégezni a mindennapi feladatait.


Néha úgy érzem, hogy nagyon fáj pedig semmim nem fáj. Mintha mentálisan haldokolnék.


Ami ezt kiváltja az általában amikor a barátom elmegy haza. Teljesen gyereked hülyeség mert két kilóméterre lakik tőlem és sokszor találkozunk. Tudom nagyon nyomoréknak hangzik de nem tudom miért érzek így. Nagyon megértő a barátom de nem tehetem meg vele, hogy tönkreteszem őt és a kapcsolatunkat.

2022. jan. 20. 13:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, én is voltam már többféle terápián, kicsit mindegyik segített, de nem eleget. Én most az EMDR-be fogok belevágni, hátha az. www.emdr.hu
2022. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is az EDMR terápiát szeretném csinálni csak egyszerűen nem tudom, hogy pontosan mi okozott nekem traumát. Nem tudom mire gondoljak az EDMR elején
2022. jan. 20. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsi voltam és rákerestem erre az EMDR-re és a wikipédia azt írja áltudományos cucc. Szóval ha sokba kerül óvatosan.
2022. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es: ha még nem próbáltad és ezért még nem segített, nem hiszem, hogy ajánlani kellene
2022. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, lehet, én túl lelkes vagyok, állítólag több millió embernek segített, nekem rokonaim nagyon dicsérik, ők próbálták, egyiknek pl. a tériszonya múlt el ettől. Az angol Wikipédia megemlít néhány szerzőt, akik kritizálják, valóban. De mondjuk a tetves szcientológusok meg az egész pszichiátriát támadják, attól még tudom kit válasszak. A kérdező majd eldönti, itt laikusok adnak tanácsot egymásnak, ezt nem szabad elfelejteni. Még akár tévedhetek is.
2022. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyébként én a saját terápiáim alatt arra jöttem rá, hogy nagyon érdekesek és hasznosak azok, amelyek nem nyelviek. A KIP (katatím imaginatív pszichoterápia) pl. ilyen, képekkel dolgozik, azt kevésbé kontrollálja az ember agyának tudatos része, ezért kis alkalmat ad, hogy az ember megkerülje azt az idióta kontrollt, amit kiépített magában a saját, negatív beállítottságának igazolására a tudatos szinten. Ezt próbáltam, nekem kicsit segített. Ugyanezért vagyok lelkes az EMDR felé is, ahol nem beszélgetni kell, hanem az agy emlékfeldolgozó részét stimulálják. De hát valóban, ezt még nem próbáltam, de hátha. Az ember keresi, hogy hogy szabadulhatna meg a szenvedéseitől úgy, hogy életben marad.

De terápiákon néhányan azt rontják el, hogy mindent a terapeutától várnak, ők maguk nem próbálják feltárni magukat, nem tudják kikutatni, hogy mi a fene lehet a mélyben bennük. Ez munka, erre törekedni kell.

2022. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
figy te most pénzt keresel ezzel és épp hirdeted? kicsit úgy hangzik ez a mézes mázos megfogalmazás :D
2022. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!