Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Folyamatos...

Mit tehetnék? Folyamatos rémálmok gyötörnek. Már nem bírom tovább..

Figyelt kérdés
Hónapok óta rémálmaim vannak. Minden éjjel. Annyira megviselnek ezek az álmok, hogy gyakran nappal sem tudok szabadulni a hatásuk alól. Nagyon nehéz gyerekkorom volt, nagyon sok traumatikus eseményt éltem át és sajnos felnőttként sem fordult semmivel sem jobbra a sorsom.Gyakran érzem és mondom azt, hogy egyszerűen nem bírom már ezt a szenvedést és hogy félek, hogy előbb-utöbb mentális beteg leszek, mert nem képes az ember mértéktelen szenvedést átélni.És úgy tűnik sajnos az álmaim ezt csak alátámasztják.. Hónapok óta folyamatosan a rég átélt események térnek vissza az álmaimban csak még sokkal rosszabb formában, mint az valójában volt. Nem egy adott dolog kísért hanem egyszerre minden.Mintha lepörögne az álmaimban az eddigi életem.Olyan dolgok amik 15 évvel ezelőtt történtek. Nagyon aggódom, hogy valami súlyos baj van velem. Nem tudom mit tehetnék, mert láthatóan kevés vagyok ahhoz, hogy leküzdjem őket, viszont anyagilag nem engedhetem meg magamnak a terápiát (amire már hosszú ideje érzem, hogy szükségem van..) 25/L

2022. jan. 20. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszihiátriai rendelésre kellene menned és mindent elmondani őszintén.Ott eldöntik, hogy kell-e gyógyszeres kezelés vagy sem. A kezelés nem kerül pénzbe.A háziorvosoddal is beszéljél.
2022. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, a pszichológus is ingyenes, ha nem magánba mész. Altató, nyugtató teákat nyugodtan ihatsz, illetve a melatonin segít jobban aludni. Este próbálj meg sétálni egy nagyot, fáradtan mélyebben alszol.
2022. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig ezen valószínűleg csak szakember segíthet. Ptsd, szorongás,kiégés... Tovább halmozódhat.

Az agy alvás közben dolgoz fel rengeteg információt.

Szóval ez egy ördögi kör is lehet.

Pszi.hu -t ajánlom ,nézz fel az oldalra

2022. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom csak súlyos esetekben ingyenes a kezelés, mint pl pánikbetegség, evészavar, depresszió..
2022. jan. 20. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Kerületi pszichiáter is van, ami térítésmentes. Nem függ az állapottól - minden esetben. Ha budapesti vagy, akkor itt ingyenesen fogadnak: [link]

asszem itt is: [link]


Kifejezetten traumafeldolgozásra fejlesztették ki az emdr módszert. De ez fizetős sajna, többnyire.

www.emdr.hu + [link]

2022. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi az álom? Nekem vannak olyan álmaim, hogy lőnek rám meg menekülnöm kell, zombik üldöznek és ezeket imádom mert izgalmas. Nem viccelek.

Nekem az a rémálom hogy visszatérek a középiskolába és nem készültem, vagy nincs a táskám bepakolva és ez tudatosul bennem álmomban. Vagy szokott olyan lenni hogy a kocsi nem fékez le, de nem nagy sebességnél csak épp hogy parkolásnál, hogy lekoccolom a falat.

Tényleg nem viccelek és tudom hogy melyik honnan jön, ezért helyén kezelem őket. Imádom a zombi filmeket viszont rossz tanuló voltam középiskolába és sosem készültem kvázi leszartam, hogy mi van és voltak emiatt nehéz pillanataim. Persze lehet hogy neked durvább álmaid vannak.

Tehát lehet hogy neked is az alapján kellene kiindulni hogy mi az álom és honnan jöhet.

2022. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy honnan jönnen a rémálmok. A traumatikus gyerekkoromból, de sajnos én kevés vagyok egyedül ahhoz, hogy ezt fel tudjam dolgozni és meg tudjam változtatni a sorsomat.
2022. jan. 23. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is szabad egyedül megpróbálni, én megpróbáltam, és nagy baj lett belőle, alig éltem túl! Terapeuta segítségével kell ennek nekikezdeni!
2022. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!