Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kidobott a tb-s pszichológus....

Kidobott a tb-s pszichológus. Hogyan terápiázzam magam egyedül?

Figyelt kérdés
Jártam egy darabig tb-s pszichológushoz. Sajnos kirakott a terápiáról és a csoportterápiájához se engedi, hogy csatlakozzak. Jelenleg nem tudok másik pszichológust keresni, előtte is már jártam egy párhoz, pszichiáterhez is. Meguntam, hogy nagyívben magasról tesznek az ember fejére. Ha úgy adódik azért keresgélek, hátha. Addig is mit ajánlanátok amivel dolgozhatnėk magamon? Ti hogy oldottátok meg? (Akik hasonló cipőben jártok)

2022. jan. 21. 19:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2%

Az jo hogy nem lettel gyogyszerfuggo

Keress masik pszichologust a kornyekeden mast nem tudsz tenni.Probalj ne ezen agyalni mint irtam es sportolj,setalj a szabad levegon,nezz vicces filmeket es gondolj arra hogy anyukad biztos jo helyen van

2022. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

Azt mondtad te mindent beletettel, hogy javulj.


Pontosan mi is volt az a minden?

2022. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Szívesen beszélgetnék veled addig is, amíg nem találsz megfelelő segítséget, írj bátran!
2022. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, a te részedről történő áttétellel pont, hogy nagyon is kellene és lehetne mit kezdeni.
2022. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Mindent beletettem azt jelenti hogy őszinte voltam hozzá, rendszeresen eljártam a terápiára, nem késtem, ami rá tartozott azt vele beszéltem meg, a tanácsait megfogadtam stb.. Igen kialakult az indulatáttétel és nem akar már velem foglalkozni.tb-s lexarja a fejemet, itt semmire sincs idő,nem tud időpontot adni. Az lenne a kérdés hogy ezt az indulatáttételt itthon egyénileg hogy tudnám hatékonyan kezelni?
2022. jan. 22. 18:01
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

szóval az történt amit korábban leírtak neked. Eljártál terápiára de semmi önerőt nem raktál bele.


A terápia mellett önerőből is foglalkoznod kell önismerettel, megtanulni relax gyakorlatokat, foglalkozni a halállal.

Én pl bátran ajánlom neked irvin d yalom könyveit.

2022. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem, neked pszichiáter kell nem pszichológus! Igen van amikor nem elég, én is eléggé gyógyszer ellenes voltam , de van hogy elkerülhetetlen és a szavaidból úgy tűnik neked is kellene. Nem kell örökre gyógyszert szedni, de ez szerintem nem ok ahogy érzed magad. Valami oka van, hogy a pszichológus is elküldött és tény, hogy nem ülhet ott az ember nap mint nap. Meg ahogy előttem is írták otthon is kell csinálni a feladatokat és ha nem vagy együttműködő egy orvos se fog tudni segíteni! Vannak meditációk, autogén tréning, jóga stb.. De ha Te nem csinálod nem leszel jobban, nem lehet, hogy mindig fogják a kezünket sajnos.. Kitartás, menj egy orvoshoz én azt javaslom!
2022. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%

Elhűlve olvastam a sok empátiamentes, ádozathibáztató választ.

Pszichoterápiából kidobni a klienst szakmaiatlan és etikátlan. Angolul külön kifejezés van erre, "client abandonement" (kliens elhagyás). Az USA-ban, ha egy terapeuta bizonyítottan ilyet követ el, elvehetik tőle a működési engedélyét.

Ehhez képest itt a válaszolók nagy része a kérdezőt hibáztatja, meg arra célozgat, hogy biztos nem fektetett elég energiát a terápiájára. Miközben a pszichológusnak kutya kötelessége lett volna megfelelően kezelni az indulatáttételt. Ha meg szakmailag nem volt képes kezelni az esetét, akkor át kellett volna irányítania felkészültebb kollégához. Az a pszichológus, aki kidobja a kliensét, dilettánsan és etikátlanul viselkedik.


Kérdező, nagyon nehéz helyzet, amit leírsz.

Amit tudok javasolni:

Könyvek: Bessel Van der Kolk, és Peter Levine könyvei, már magyarul is elérhetőek

Ha tudsz angolul, Peter Levine-nek van megvásárolható Somatic Experiencing hanganyaga. Youtube-n angolul elég sok anyag található trauma témában. Suki Baxter-nek vannak pl. szomatikus meditációi, nem tudom mennyire jöhet be ez a vonal.


Nem tudom, mennyire van lehetőséged magán terapeutára. Létezik egyébként Áttétel Fókuszú Pszichoterápia (TFP), ott elég erősen az indulatáttételre és a viszont indulatáttételre fókuszálnak.

2022. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18

Nézd meg a 14-es választ. 0 százalékra van értékelve. :)) (Én vagyok a negyedik az egészség kategóriában válaszolók listájában.)

2022. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
19-es: nem lehet, hogy azért értékelték le, mert egyesek számára nem volt egyértelmű, hogy kinek kellene kezdenie valamit az áttétellel? Lehet, sokan nem értik ezt a fogalmat?
2022. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!