Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy hangokat...

Normális, hogy hangokat hallok elalvás előtt?

Figyelt kérdés

Elalvás előtt, vagy néha nappal is, ha nagyon csöndben vagyok van, hogy hangokat hallok a fejemben. Általában jelentéktelen mondatokat. Pl "vidd el a gyereket orvoshoz"

Aztán egy másik random mondat. Vagy csak véletlenszerű szavak. Ha odafigyelek vissza is tudom mondani, miket mond a hang.


Normális ez? Veletek szokott ilyen lenni?


17/L



2022. jan. 21. 22:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Emlékeim szerint már kiskorom óta. Olyan volt, mintha hangzavarban lettem volna, aztán amikor eszembe jutott, hogy csendnek kéne lennie elhallgattak.

Mostmár odafigyelek, van amikor az én hangomat, van amikor más emberek hangját hallom.

2022. jan. 22. 09:49
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

"nyugi, depisek és kiégettek.." mindkettőhöz kell a szakember.


És tök mindegy, milyen a hang jellege, pszichiáterhez kell fordulni, és nem neked kell itt a gyakorin "diagnosztizálnod".

2022. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Metamorphosis* lemaradt. Az ő hozzászólásaira reagáltam. (#12)
2022. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
Nyilvánvalóan, nem is említettem ilyesmit, hogy kellene. Szimplán megjegyeztem a több hisztérikus "elmebeteg/őrült/skizofrén vagy" komment mellett, hogy más betegség velejárója is lehet ilyesmi. :D
2022. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Igazából csak annyit írtak, hogy nem normális és nem azt, hogy elmebeteg/őrült/skizofrén.

Skizofrént egyedül én írtam az első válaszban, de ott is épp azt írtam, hogy nem kell egyből erre gondolnia.

Viszont bármi is okozza, ki kell vizsgálni, ami nem itt a gyk-n fog megtörténni.

2022. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Bár ahogy látom, azóta töröltek ilyen kommenteket, mert mintha láttam volna tegnap este.
2022. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
Az lehet, én nem láttam ezeket a kommenteket. Akkor tárgytalan.
2022. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, én haluztam be akkor. Mindegy. Hosszú volt a műszak. :D


Ja amúgy, szóval nem akartam diagnosztizálni semmit. Ismeretterjesztő jelleggel osztottam meg, hogy nem egyedül a skizofrénia lehet itt esetleges végkimenetel, mivel depressziósoknál is előfordulhat ilyen. Nem kell rögtön az ördögöt a falra festeni.


A dokit azért nem jegyeztem meg, mivel előttem többen is írták, illetve elég evidensnek tűnt, hogy ez a praktikus opció. De akkor megjegyzem én is. :D

Kérj szakvéleményt, kérdező.

2022. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mimdenkinek a választ!

Legalább már tutira tudom, hogy ez nem normális :/.

2022. jan. 22. 10:11
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

Mivel sajnos a leírásod alapján,nincs betegségtudatod ezért 99% hogy skizofrénia. Aki tudja,hogy ez nem normális és fél tőle, annál jelez más betegséget. Az én dokim így mondta mikor féltem skizofrén leszek.

Minél előbb pszichiáter.

2022. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!