Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diszlexiás lennék??

Diszlexiás lennék??

Figyelt kérdés

Melóhelyen adatrögzítést végzek, nagyon sokat hibázok pedig 3x is megnézem hogy mit írok. Neten rákerestem a tünetekre stb..volt teszt amin a válaszok alapján kijött hogy elvileg az vagyok.

Bal és a jobb irányt könnyen összekeverem, 22 éves vagyok de mai napig a kezemen számolok és nehezen megy fejben a matek. Mikor még tanultam egy fejezetet elolvasasa után csak úgy voltam hogy okéé mit is olvastam??? Jegyzetekből viszot jól ment a tanulás. Kiskoromban azt tudom hogy jártam logopédushoz mert kevertem a b és a d betűt.

Szerintek?

Ki szeretném deríteni hogy tényleg az vagyok-e kihez kellene ezzel fordulnom??



2022. jan. 22. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggodj kiskoromban en is osszetevesztettem a jobb es a bal labam ... ra kellett irni a cipo orrara :)))
2022. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok.


Nekem a honfoglalóban tűnt fel (mikor még volt) hogy kb a kérdés felénél se tartottam, de a többiek már válaszoltak..


Hosszabb kérdéseknél meg mire végigolvastam volna a kérdést meg a választokat, lejárt az idő.. :D

2022. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most én is ebben a kérdésben vagyok. Azt javaslom, hogy keress fel egy logopédust. Ő jobban el tudja mondani neked. Én is azt tervezem, hogy oda megyek.


Nekem baj van az osztással, a d/g betűket nagyon sokszor felcserélem, nehezen olvasok, problémám van az osztással, olvasással, szövegértéssel. Nem tudom megjegyezni a személyek neveit. Nehezen tanulok. Az áprilist és a márciust mindig felcserélem. Nem jutnak eszembe a hétköznapi dolgok nevei. Még a diszlexia szót is folyton elfelejtem. Sokszor meg sem hallom, hogy hozzám beszélnek.


De szerencsére emellett jól teljesítek a gimnáziumban. De nekem is ki kellene vizsgáltatnom. A szüleim viszont nem akarják, mert hogy "úgy sincsen semmi bajod".

Logopédusnál tudsz érdeklődni és ő ajánlhatja neked vagy akár te is kitölthetsz egy vizsgálati kérvényt.

2022. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen a linken lehet kérvényezni a vizsgálatot.

2022. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!