Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjek ez ellen?

Hogyan küzdjek ez ellen?

Figyelt kérdés

Volt egy függőségem,amiről nem is olyan rég leszoktam.


Olyan büszke,és boldog voltam mint még soha.


Majd pár napja ért egy mélypont,és visszaestem.


Azóta folyton ezt a tevékenységet űzöm,nem tudok leállni.


Erőm sincs ahhoz hogy próbálkozzak,kicsit úgy érzem azt sem érdemlem meg hogy éljek ha ennyi tartás nincs bennem.


Hogy gyűjtsek erőt,hogy mihamarabb megpróbáljam?

(És AKARJAM újra megpróbálni?)



2022. jan. 26. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Találd ki, hogy MIÉRT érné meg leszokni. Látom élelmiszer függőség. Csoki, kóla? Pl ha leszoksz csinosabb egészségesebb leszel, nem rohadnak ki a fogaid, stb. Továbbá érdemes egy egészséges függőséget keresni pótcselekvés gyanánt, pl sport, takarítás, kreatív hobbik, stb.
2022. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem az első és legfontosabb az, hogy nézz magaddal szemben és fogadd el önmagad.

Ne itelkezz magad felett, ne legyen bűntudatot a hibáit miatt. Ne büntesd magad.

Próbáld meg felismerni hogy jelenleg milyen negatív dolgok vesznek téged körbe amik rossz hatással vannak az érzelmeidre és ezeken próbálj meg változtatni.

A másik fontos dolog még hogy amit magadban beszelsz magadhoz .. sose bántsd magad, ne mondj magadra/ magadról rossz dolgokat. Tereld el tudatosan a gondolataidat a megoldás felé.


Tűz ki apróbb dolgokat célként az életedben, így minden kis apró megvalósítás után büszke leszel magadra és nőni fog az önbecsülésed.


Fontos tudnod hogy ember vagy, azaz halandó. Hibazunk mert nem vagyunk robotok. Az érzelmeink hol fent vannak hol lent. A körülmények amik körbe vesznek hol pozitív hol negatív. Ezt ha elfogadod és tudatosan állsz mindenhez nem lesz gond soha.


Tehát ne bántsd magad,

Fogadd el magad,

Változtass azokon amik rossz hatással vannak rád ( akik stresszek)


Esténként összegezd a napodat, beszelgess magaddal hiszen saját magadat csak is te ismerheted meg igazán. De vajon mennyire ismered saját magad? Minden ember hibázik ennek van oka ebből tanulunk.

Ezért vagyunk emberek! Fel a fejjel 😊

2022. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!