Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bajban vagyok, hogyan küzdjek...

Bajban vagyok, hogyan küzdjek a borderline személyiségzavar ellen?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt egy nagyon kedves emberhez kezdtem ragaszkodni, megölelt sokáig, ő Budapesten én Nyíregyházán élek,de gyakran mehetek hozzá Budapestre, viszont levelezünk, anyukámnak tekintem lelkileg, a pszichológus azonban megtiltotta, hogy írjak neki smst, mailt akkor írhatok neki, a válasza után két nappal, nagyon fáj, annyira szeretnék írni neki...ő bipoláris zavarban van, bennem a borderline-t fedezték fel, a pszichomóki azt mondta nagyon súlyos vagyok, de nagyon hiányzik az anyu, lelkileg megszerettem.
2013. aug. 6. 17:19
 1/4 tetris ***** válasza:
71%

Fogadd el az orvos tanácsát. Nem véletlenül mondta, amit mondott. Jó oka volt rá.

Talán a túlzott kötődést szeretné gátolni. Mivel a kedvelt személy sem teljesen egészséges mentálisan, talán nem is annyira téged, mint inkább őt szeretné védeni ezzel. Ne érts félre, nem tőled, inkább a szituáció lehet számára valamiképp hátrányos, ha valaki túlzott rajongást mutat irányába. Nem tudhatom mi áll a háttérben, de azt tanácsolom, hogy inkább halgass a dokira, bármilyen nehéznek is tűnik most.

2013. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Általában két mentális zavarral küszködő egyén jobban egymásra talál, mintha egészségesek lennének.

Én is valahogy így jártam. Bár az én lelki társam ugyanabban a városban lakott, mégis olyan volt, mintha kilométerekre. Azóta már nem vagyok vele olyan jóban, de szinte mindennap eszembe jut. De mondjuk jobban is alakulnak a dolgaim, mióta nem függök tőle. Szóval kitartás! Jobb néha, ami rosszabb...

2013. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyukám megírta neki, hogy ne reagáljon a leveleimre...nem írtam neki, csak kettő napja,ma kaptam ezt a házi feladatot pszichológustól, de miért ír ilyet neki az anyukám.félek, sosem leszek gyógyult, szörnyű állapot, belül nagyon fáj,megint egy gyógyíthatatlan seb.:"( köszönöm, hogy írtatok.!!
2013. aug. 6. 20:59
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
Borderline lány vagyok, és ugyanezeken mentem keresztül. Nekem senki nem tiltotta meg, hogy írjak, menjek, nem volt senki, aki a szeretett személlyel való kapcsolatomat kordában tartsa ezért szabályosan beteges függő lettem ettől a nőtől. Így, jó pár évvel később visszagondolva, jobb lett volna, ha akkor valaki a határok között tart, mert pokolt okoztam magamnak ezzel a függéssel. Mindig egyre és egyre több kellett belőle, míg végül már semmi nem volt elég. A borderline nem ismeri a határokat, betegesen tud ragaszkodni. Viszont ahogy szocializálódik, úgy majd hosszú évek alatt kophat a betegség. Tudom milyen fájdalmat érzel most! A saját tapasztalataimból kiindulva viszont csak a javadat szolgálja, ha valaki kordában tart. De pont ugyanilyen fontos, hogy szeressen is téged, mert abból neked sosem lehet elég. Mindkettőre szükséged van, ahhoz, hogy gyógyulj. Ha tényleg nagyon súlyos vagy, akkor a gyógyszer is segíthet, de csak a terápia mellett. És hogy ne csak egy embert helyezz piedesztálra, vedd észre a többi élőlényt is, azt kell megtanulnod, hogy nem egy ember van, akire minden szeretetedet rá kell pakolnod, hanem szét kell osztanod. Most csak az ő szeretetétől függsz, és ezt csak súlyosbítja, hogy ő sem egészséges. Nálad ez a klasszikus függőségi is tipikus borderline probléma. Akkor tudsz segíteni a függőségeden, ha képes vagy másokban is megbízni, ragaszkodni, megosztani... mert úgy látom most az egész szívedet csak ő tölti ki.
2013. dec. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!